Vips oli F3 sarja viimasel etapil võidukas, Aron pjedestaalil ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Mick Schumacher (vasakult), Jüri Vips ja Ralf Aron pjedestaalil.
Mick Schumacher (vasakult), Jüri Vips ja Ralf Aron pjedestaalil. Autor/allikas: FIA F3

Jüri Vips oli võidukas Euroopa F3 meistrivõistluste viimasel etapil, lisaks saavutas ühe kolmanda koha ja lõpetas hooaja kokkuvõttes neljandana.

Hockenheimis sõidetud viimasel etapil näitas Motopark võistkonna sõitja Jüri Vips head minekut juba kvalifikatsioonisõitudes, kus sõitis välja ringajad, mis andsid talle kolmeks võistlussõiduks vastavalt viienda, esimese ja kolmanda stardikoha.

Laupäeval toimunud avasõidus õnnestus Vipsil mööduda kahest konkurendist ja finišeeris võistlusel kolmanda kohaga. Teises sõidus näitas parimalt stardikohalt alustanud Vips võimsat minekut ja võitis sõidu tänavuse meistritiitli kindlustanud Mick Schumacheri ees enam kui kolme sekundiga. Pjedestaalikohta jahtis Vips ka kolmandas sõidus, aga kahjuks sõideti stardi järgses saginas talle kergelt tagant sisse, mille tõttu tegi eestlane pirueti ja langes sõitjate rivi lõppu, kust tal õnnestus lõpuks tõusta taas punktikohale, finišeerides kümnendana.

"Nädalavahetuse ja hooaja lõpp kujunes natuke ebameeldivaks, sest ilma selle avariita, kus mulle viimases sõidus sisse sõideti, oleksin saanud hooaja kokkuvõttes teise koha. Sellega oleksin kokku saanud ka F1 superlitsentsiks vajalikud punktid. Muu kõik oli positiivne, sest kiirus oli hea," ütles Vips. "Teadsin ette, et suure tõenäosusega üritatakse mind välja nügida, et Robert Shwartzman saaks kokkuvõttes kolmanda koha. Ja nii läkski. Novembris on kavatsus sõita ka Macau GP-l."

2018. aasta Euroopa F3 meistrivõistluste kokkuvõttes saavutas Jüri Vips neljanda koha.

Ralf Aron tegi Hockenheimi ringrajal kolm head sõitu, milles saavutas vastavalt kuuenda, kolmanda ja neljanda koha.

Esimeses kvalifikatsioonis polnud Aroni auto seadistus kõige sobivam ja nii teenis Prema Powerteami sõitja avasõiduks 12. stardikoha. Teine kvalifikatsioon kulges juba palju paremini ja nädalavahetuse ülejäänud kaheks sõiduks sõitis Aron välja kaheksanda ja viienda stardikoha.

Laupäeval toimunud esimeses sõidus toimus Aroni ees mitmeid avariisid ja nii õnnestus tal tõusta lõpuks kuuendale kohale. Teises sõidus oli Aroni kiirus väga hea ja ta tõusis stardi järel kiirelt kolmandaks ning asus võistluse liidrite Vipsi ja Schumacheri kannule. Võistluse lõpetaski Aron kolmanda kohaga. Pühapäeval toimunud kolmandas sõidus parandas Aron stardi järel taas oma kohta, aga tihedas grupis kuuendasse kurvi saabudes sõitis tagant sisse Vipsile ja samas sõideti sisse ka Aronile endale. Aron ületas finišijoone küll neljandana, aga sai avarii eest karistada ja langes tulemustes esikümnest välja.

"Kiirus oli nädalavahetusel päris hea. Teine kvalifikatsioon ja kõik võidusõidud kulgesid hästi. Esimeses sõidus sõitsin vanade rehvidega ja seetõttu kõrgemale tõusta ei õnnestunud. Aga teine sõit kulges väga hästi ja ka kolmandas sõidus tegin hea stardi ning õnnestus oma positsiooni ühe koha võrra parandada," kommenteeris Aron. "Schumacher ja Vips jäid kuuendas kurvi keskel peaaegu seisma ja nii sõitsin kergelt Vipsile tagant sisse ning samas sõideti ka mulle tagant otsa. Mingisugused jutud meelega tehtud avariist on aga täielik jama. Hooaja kokkuvõttes saavutatud tulemus on muidugi pettumus, aga positiivne on see, et ise tegin väga vähe vigu. Novembris on kavatsus osaleda veel Macau GP-l."

Euroopa F3 meistrivõistluste kokkuvõttes saavutas Aron kuuenda koha.

Toimetaja: Maarja Värv

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: