Siim-Sander Vene alustas Hispaania kõrgliigas hea mänguga ({{commentsTotal}})

Siim-Sander Vene
Siim-Sander Vene Autor/allikas: twitter.com/BasquetManresa

Eesti korvpallikoondislase Siim-Sander Vene koduklubi Manresa alustas Hispaania meistrivõistlusi võidukalt, kui võõrsil alistati Estudiantes 79:77 (21:19, 15:22, 23:20, 20:16).

Külalised alustasid kohtumist tuliselt, minnes juhtima 11:0 ja 14:2. Seejärel tuli aga Estudiantes mängu tagasi ja suurema osa teisest veerandist juhtisid juba nemad.

Teise poolaja alguses kasvas Estudiantese edu korraks ka kümnele punktile (48:38), aga siis hakkas Manresa lähemale tulema.

Viimasel veerandil jõudis kodumeeskond korra veel kuuepunktilisse eduseisu (69:63), millele Manresa vastas aga võimsa 14:0 spurdiga.

Kuigi Estudiantesel õnnestus lõpuminutil kolmesega seis 77:77 viigistada, viskas üheksa sekundit enne lõppu võidukorvi siiski manresalane Alex Renfroe.

Algviisikusse kuulunud Vene viibis platsil pea 19 minutit ja oli 11 punktiga (kahesed 1/2, kolmesed 3/6) meeskonna paremuselt teine punktikütt. Lisaks võttis ta neli lauapalli ja andis ühe tulemusliku söödu.

Meeskonna parim oligi 16 punktiga Renfroe. Kaotajatele tõi Nik Caner-Medley 18 ja Dario Brizuela 17 silma.

Manresa järgmine vastane on aga hoopis teisest puust. Neljapäeval võõrustatakse hooaja esimeses kodumängus Barcelonat.