Teet Daaniel ujus esimese eestlasena üle La Manche'i väina

Foto: ERR

Pikamaaujuja Teet Daaniel ujus esimese eestlasena üle La Manche'i väina Inglismaalt Prantsusmaale. Ligikaudu 60 kilomeetri läbimine võttis tal aega 14 ja pool tundi. See on osa mehe plaanist ületada seitse maailmamerede raskeltületatavat väina. Oma pingutused pühendab ta heategevusele diabeedihaigete laste toetuseks.

Teet Daaniel hüppas vette Inglismaal Doveris öösel kell 1.30. Katsumus on aga karm, veetemperatuur oli 17 kraadi. Otsejoones on teekonna pikkus 21 miili ehk 32 kilomeetrit, tegelikult loksutab meri ujujat aga oluliselt pikemat rada pidi.

"Ausalt öeldes üliõnnelik, aga kuna väsimus on nii suur, siis ega praegu mingit õnnetunnet eriti ei ole, see tuleb natukene hiljem kindlasti," ütles Daaniel teda Prantsusmaa rannal oodanud "Aktuaalse kaamera" reporterile Epp Ehandile.

Mis kõige rohkem raskust valmistas, külm vesi või hoovus? "Mõlemad olid väga rasked, see on täitsa imekspandav, et ma siin Prantsusmaal seisan," tunnistas Daaniel.

Miks te seda teete? "Eneseületusega saab alati inimestele eeskuju anda, ei pea sellist asja tegema, mida mina teen, võib ükskõik mis valdkonnas ennast ületada ja nii on kõigi jaoks maailm parem," lausus Daaniel.

Daanieli jaoks oli La Manche'i väina ületamine "Seitsme ookeani väljakutse" kolmas etapp. Varasemalt on ta edukalt ujunud üle Gibraltari väina Euroopast Aafrikasse ning Saint Catalina väina Los Angelese lähedal.

Toimetaja: Maarja Värv

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: