Teet Daaniel püüab esimese eestlasena ujuda üle La Manche'i väina ({{commentsTotal}})

Teet Daaniel
Teet Daaniel Autor/allikas: Ringvaade

Ujuja Teet Daaniel püüab "Seitsme ookeani väljakutse" raames ujuda esimese eestlasena üle La Manche'i väina Suurbritanniast Prantsusmaale.

Teet Daanielile on üle La Manche'i väina ujumise ajaks määratud 2.-7. september. Ilmastikuoludest sõltub täpne aeg, millal tal on võimalik Suurbritanniast Prantsusmaale ujuda.

Teet Daanieli jaoks on La Manche'i väina ületamine "Seitsme ookeani väljakutse" kolmas etapp. Varasemalt on ta edukalt ujunud üle Gibraltari väina Euroopast Aafrikasse ning Saint Catalina väina Los Angelese lähedal.

Teet Daaniel on väljakutse kolmanda etapi eel ootusärev: "Olukord, kus kaks rasket etappi on juba läbitud, annab kindlustunnet, et suudan üle ookeani ujuda. Samas on iga väina ujumine omanäoline ja väga palju sõltub hetkelisest ilmast ning loodusoludest. Selles kõiges jagub põnevust ja see muudab iga etapi eel ootusärevaks. Kui aga vette saan, siis mõtlen ainult eesmärgi poole püüdlemisest ja finišist."

Keskmiselt on nendes väinades veetemperatuur 13-20 kraadi. Ujumise ajal ei tohi kasutada mingisuguseid abivahendit, sealhulgas kalipsot. La Manche'i väina eeldatav läbimisaeg on kuni 20 tundi.

"Seitsme ookeani väljakutse" etappideks on valitud ujudes maailma kõige raskemini läbitavad väinad, mis asetsevad erinevates maailmajagudes. Praeguseks on katsumuse aastate jooksul alistanud seitse inimest.

Toimetaja: Kristo TammHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: