Rammo oli hooaja esimesel MK-etapil kümnes, Puusta 11. ({{commentsTotal}})

Karl-Martin Rammo
Karl-Martin Rammo Autor/allikas: Riina Ramst

Jaapanis Enoshimas lõppes käesoleva hooaja esimene purjetamise MK-etapp. Võistlustel, kus oli esindatud maailma olümpiapurjetajate paremik, võitlesid Eesti koondislased Karl-Martin Rammo ja Ingrid Puusta end vastavalt 10. ja 11. kohale.

Teisipäeval alanud MK-etapp peeti 2020. aasta Tokyo olümpiamängude vetes. Seega oli meie purjetajate jaoks samavõrd oluline kui parim võimalik sooritus ka tulevase suurvõistluse purjetamisoludega tutvumine. Kogu nädala jooksul saatis võistlust troopiline palavus, kus hooti puhus maatuul, mis vastupidiselt harjumuspärasele võlus veele korraliku lainetuse. Tuul oli keerutav ning tuulekeeriste teke raskesti ette ennustatav. Neis tingimustes tuli pidevalt hoida fookus sõidul ning olla valmis ülikiireteks taktikalisteks otsusteks.

Laser klassis purjetas Karl-Martin Rammo end kümnendale kohale, osaledes nii ka täna öösel toimunud medalisõidus, kus võistlevad vaid klassi kümme esimest.  
"Pärast pikka ootamist saime tänase medalisõidu hiirvaikses tuules suure ookeanilaine peal peetud. Kuna klassikalise "hea sõiduga" ma imesid teha ei suutnud, olles üleval märgis 5., siis olukorras, kus inimesed, kellest mul oli tõenäosus ette saada, olid hoopis minust ees, pidin riskima. Võtsin all nendega võrreldes teist märki aimates, et see ilmselt väga hästi ei lõppe, kuid sabas tilkumine poleks mind ka kuskile viinud. Risk end ei õigustand ja pidin rabelema, et sõitu mitte viimasena lõpetada. Vaatamata sellele, et täna rohkem ronida ei suutnud, siis oli ütlemata ilusa tulemusega regatt olukorras, kus tegelik eesmärk oli ju Tokyo olümpiamängude veega tutvuma tulla," võttis Rammo kokku viimase võistluspäeva ning kogu võistluse.

Laser klassis peeti kokku kümme sõitu, pluss medalisõit. Rammo parim tulemus antud võistlusel oli teises sõidus, kus ta ületas finišijoone esimesena.

Laser klassi lõplik esikolmik:
1. Elliot Hanson, Suurbritannia
2. Matthew Wearn, Austria
3. Sam Meech, Uus-Meremaa

RS:X klassis Eestit esindanud Ingrid Puusta jäi napilt medalisõidust välja, olles üldarvestuses 11. kohal. 

Ingrid Puusta andis toimunud võistlusele rahuloleva hinnangu: "Osaleda sellel MK-etapil oli väga oluline, kuna treening olümpiavetes tuleb alati kasuks ning meil oli võimalus tutvuda erinevate tuuleoludega ning sealse piirkonnaga. Enamus RS:X sõitjaid, kes kohal olid, on suure tõenäosusega võistlemas ka tulevasel olümpial. Seega oli väga hea juba täna ennast võrrelda tugevate konkurentidega. Minu sõitude esimene pool oli väga tugev. Esimeses märgis olin tihti liidrikohal või vähemalt esimese nelja seas. Eksimused tekkisid, kui keskendusin soovile oma kohta hoida ning "unustasin" sõidu enda. See on minu nõrk koht ning nüüd tuleb sellega tööd alustada. Arvan, et mul oli hea vorm ja kiirus, aga eks alati saab neid parandada. Üldiselt olen väga rahul oma võistlusega ja võimalusega tutvuda siinsete oludega."

RS:X klassis peeti kokku 8 sõitu ning medalisõit. Puusta parimaks tulemuseks jäi sõitude seeriast viiendas sõidus välja võideldud seitsmes koht.

RS:X klassi klassi lõplik esikolmik:
1. Peina Chen, Hiina
2. Lilian De Geus, Holland
3. Yunxiu Lu, Hiina

Purjetamise maailmakarikas (Sailing World Cup) on kõrgetasemeline võistlusseeria olümpiapurjetamises. 2019. hooaja avaregatt oli septembris Jaapanis Enoshimas, järgmine toimub 2019. aasta jaanuaris Ameerika Ühendriikides Miamis, kolmas uue aasta aprillis Itaalias Genovas ning finaalregatt juuni kuus Prantsusmaal Marseille'is. MK-l on aegade jooksul osalenud enam kui 2000 tipp-purjetajat rohkem kui 75 riigist üle maailma.

Toimetaja: Anders NõmmHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: