Olümpiakohad taganud Rammo ja Puusta juhivad kodust meistrivõistluste sarja ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Karl-Martin Rammo
Karl-Martin Rammo Autor/allikas: Riina Ramst

Nädalavahetusel aset leidev Tallinna Nädala regatt on finaaliks tänavusele EJL purjetamise Eesti meistrivõistluste sarjale. Võistlusele stardib erinevates paadiklassides kokku ligi 150 sportlast Eestist, Soomest, Lätist ja Leedust. Oma paadiklassides juhviad meistrivõistluse sarja nii Karl-Martin Rammo kui ka Ingrid Puusta. Mõlemad on taganud olümpiapääsme 2020. aasta Tokyo OM-iks.

Laser Radial klassis on Eesti meistrivõistluste sarja liider hetkel Ardi Bogdanov Silver Vahsteini ja Eke Ao Nettani ees. Laser Standard klassis on juhtimas Karl-Martin Rammo, järgnemas Georg Haud ja Martin Aruja.

Kahepaatidest on RS Feval esikohal Angeliina Maria Isabel Õunap ja Lisbeth Taggu, teisel Katariina Roihu ja Johanna Triinu Kažjava ning kolmandal Karolin Härm ja Britta Maipuu. Klassis 29er juhivad Eesti MV arvestust Kaarel ja Mihkel Paal Mari-Ann Raudi ja Maris Seersanti ning Rufus Rytövaara ja Tobias Reiteri ees. Juuso ja Henri Roihu on liidriteks 49er klassis, kus teisel kohal Kätlin Tammiste ja Anna Maria Sepp ning kolmandal Tõnis Haavel ja Eerik Luka. F18 katamaraanil juhivad sarja Uku Kuusk ja Aivar Soo, järgnemas Mihkel Kosk ja Markko-Rollin Põdra ning Andres Laul ja Ain Roosma.

Techno 293 purjelaua U-15 klassis on Eesti MV liidriks Romek Roolaht, teisel positsioonil Emma Viktoria Millend ja kolmandal Anna Maria Millend ning U-17 klassis esikohal Daniel Schneider Joonas Vääri ja Alan Mitšulise ees. RS:X purjelaual juhib Ingrid Puusta, kannul Rainer Kasekivi ja Artur Luure. Formula klassi liider on Tristen Erik Kivi Martin Ervini ja Otto Schneideri ees.

Klassides RS Feva, 29er ja 49er koosneb võistlusformaat kvalifikatsioonisõitudest ja finaalidest.

Kvalifikatsioonisõidud, kus stardivad kõik purjekad koos, toimuvad reedest pühapäeva lõunani. Esimesed kolm kvalifitseeruvad otse finaali ning neljanda kuni kümnenda koha purjetajad poolfinaali. Neljandaks finaalis osalejaks on poolfinaali võitja. Lõpptulemused esimesest kuni neljanda kohani selguvad finaalsõidu põhjal. Ülejäänud klassidele näeb võistlusformaat ette ainult fliidisõitude seeriat.

Finaalsõite kommenteerivad huvilistele kaldal purjetajad Rimo Timm ja Brigita Sepp ning võistlejatele on võimalik kell 13:50 kuni 17:00 kaasa elada Pirita jõe idapoolse muuli merepoolses otsas.

Võistlused avavad reedel kell 13 Kalevi Jahtklubi sadamas pidulikult Eesti Jahtklubide Liidu juhatuse liige Tõnis Kask ja peasekretär Ott Kallas.

Esimese võistlussõidu hoiatussignaal antakse reedel kell 15, laupäeval on sõidud planeeritud algusega kell 12 ning pühapäeval fliidisõidud algusega kell 11 ja finaalsõidud algusega kell 14.

Toimetaja: Liisi Rist

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: