Aron lõpetas F3 etapil kahel korral esiviisikus, Schumacher jäi võitmatuks

Ralf Aron
Ralf Aron Autor/allikas: Prema Powerteam

Ralf Aron lõpetas Euroopa F3 meistrivõistluste kaheksandal etapil kõik kolm sõitu punktidel, neist kahel finišeeris viiendana. Jüri Vipsi nädalavahetuse rikkusid kahes esimeses sõidus kontaktid kaassõitjatega, kolmandas sõidus lõpetas eestlane kuuendal kohal.

Nürburgringil sõidetud etapil võitis kõik kolm sõitu seitsmekordse F1 maailmameistri Michael Schumacheri poeg Mick. Prema Powerteami sõitjat Ralf Aroni autot vaevasid aga samad probleemid mootoriga, mis mitmel varasemalgi etapil. Kvalifikatsioonides sõitis Aron välja ringiajad, mis andsid võistlussõitudeks viienda, kuuenda ja seitsmenda stardikoha. Arvestades mootoriprobleeme kulgesid sõidud üsna edukalt ja Aron lõpetas kahes esimeses sõidus viiendana ning kolmandas sõidus saavutas kaheksanda koha.

"Mootori tõttu kaotasin inseneride sõnul 0,2 sekundit ringi kohta ja äärmiselt tasavägises kvalifikatsioonis tähendab selline kaotus päris mitut stardikohta," rääkis Aron. "Võistlused kulgesid mõne eelmise etapiga võrreldes siiski hästi, sest teenisin 24 punkti. Loodame siiski järgmiseks etapiks mootori paremini tööle saada."

Motopark tiimi sõitja Jüri Vips saavutas kvalifikatsioonis nädalavahetuse kolmeks sõiduks kuuenda, kümnenda ja kaheksanda stardikoha. Avasõidu stardi järel sõideti aga Vipsi autole sisse ja avarii lõhkus auto tagavedrustuse. Teise sõidu start oli nagu esimese kordus, sest taas sõitis üks kaasvõistlejatest Vipsi autole küljelt sisse, Vips tegi selle tagajärjel pirueti ja langes sõitjate rivi lõppu, kust punktikohale tõusta polnud enam võimalik. Kolmas sõit kulges juba edukamalt, autol kiirust piisas ja Vips tõusis kaheksandalt stardikohalt lõpuks kuuendaks.

"Ega sellest nädalavahetusest palju rääkida pole," nentis Vips. "Kvalifikatsioonis oleks võinud paremini minna, aga hakkasime proovima erinevaid seadeid, mis kahjuks ei toiminud. Kolmandaks sõiduks oli auto taas piisavalt kiire ja sõit kulges hästi, aga Nürburgringil on möödasõitudeks kohti vähe ja nii finišeerisin kuuendana."

Euroopa F3 meistrivõistlustel on sõitmata veel kaks etappi. Vips hoiab punktitabelis neljandta ja Aron viiendat kohta.

Toimetaja: Liisi Rist

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: