Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Eesti golfikoondise peatreeneriks palgatud Karvinen: peame hakkama rohkem treenima

Eesti Golfi Liit palkas esmakordselt koondise peatreeneriks välismaalase. Erinevas vanuses mängijaid, kes koondatud tiimi 2020, hakkab juhendama soomlane Timo Karvinen, kes töötas eelnevalt Šveitsi koondisega.

Rahvuskoondise uus peatreener on 44-aastane soomlane Timo Karvinen, kes töötab Espoo klubis peatreenerina ja on edukalt juhendanud nii Šveitsi, Guatemala kui Soome rahvuskoondisi. Tipptasemel peatreeneri palkamisega astus Eesti golf uue ja tähendusrikka sammu professionaalsuse suunas.

"Elasin golfiväljaku kõrval ja see oli mulle lapsepõlves justkui mänguväljakuks. Hakkasin profitreeneriks juba 1994. aastal ning 1995. aastast olen olnud Soome ja erinevate riikide rahvuskoondiste peatreener," rääkis Karvinen ETV spordiuudistele.

Peatreenerikohale tuli pakkumisi lausa seitsmest riigist. Šveitsi naiskonnaga ning Soome noortega Euroopa meistrivõistluste medaleid võitnud Karvinen valiti välja kaheteistkümne kandidaadi seast.

"Nendest kümme olid välismaalt ja kaks Eestist ja tõesti riikide arv oli tõesti suur - seitse riiki: Soome, Rootsi, Egiptus, Itaalia, Suurbritannia, (Austria). See üllatas meid," rõõmustas Eesti Golfi Liidu president Marko Kaljuveer.

Uus peatreener hakkab juhendama värskelt loodud tiimi 2020, mis koosneb täiskasvanute, U-18 ja U-15 vanuseklassi mängijatest - kokku 30-st golfarist. Tiim esinumbriks on mullu esmakordselt Eesti löögimängu meistriks tulnud 20-aastane Sander Aadusaar.

"Suureks eesmärgiks on minna lähiaastatel professionaaliks, saada tuuri kaart ja hakata mängima, kas siis Challenges tuuril või Euroopa tuuril. Nüüd olen viimased kaks talve olnud Hispaanias, The Players Academy's, mänginud seal kaasa Gecko tuuri ja teinud seal häid tulemusi," sõnas Aadusaar.

Augustis kodus toimuvatel Euroopa meistrivõistlustel, kuhu pääseb üle 140 tipp-amatööri, loodab Aadusaar jõuda 30 hulka.

"Päevas harjutan umbes kuus tundi ja nädalas kuus päeva ning lisaks sellele on veel üldfüüsilise treeningud. See on ikkagi suur maht," selgitas Aadusaar

Just treeningmahu tõstmine ja tark harjutamine aitab uue peatreeneri sõnul tõsta mängijate taset ja tulemusi.

"Peamine ülesanne on treenida rohkem. Harjutamine toob tulemusi ja muidugi peame treenima õigel viisil. Olen mängijaid näinud juba puttamas ja võin öelda, et tehniliselt on nad väga talendikad. Vajame veidi aega ja tulemused tulevad," sõnas värske golfikoondise peatreener Karvinen.

Tugevamate taustajõudude abil soovib golfiliit kasvatada mängija, kes jõuaks olümpiale.

"Tahame, et meil esimene Eesti golfimängija oleks esindatud Tokyo olümpiamängudel. See on suur eesmärk," tutvustas Kaljuveer.

Aastaks 2020 soovib alaliit kasvatada ala harrastajate arvu seniselt kolmelt tuhandelt kümnele tuhandele. Uusi huvilisi püüti ka pühapäeval, kui korraldati teine üle-eestiline tasuta golfipäev. Järgmine kord on väljakud tasuta avatud 5. juunil.

Toimetaja: Siim Semiskar

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: