Evely Kaasiku sai MM-il lühirajal 31. koha ({{commentsTotal}})

Lätis toimuv orienteerumise MM jätkus teisipäeval võistlusega lühirajal. Parima eestlannana sai Evely Kaasiku 31. koha.

Kaasiku läbis 4,8 kilomeetri pikkuse ja 195-meetrise tõusuga raja ajaga 38.42, mis andis talle 31. koha. Teine võistlustules olnud eestlanna Laura Joonas sai kirja aja 44.02, mis andis talle 50. koha.

Maailmameistriks krooniti Venemaad esindav Natalja Gemperle, kes ületas finišijoone ajaga 32.02. Poolteist minutit kaotas talle soomlanna Marika Teini, pronksmedali sai kaela prantslanna Isia Basset (33.56).

Enne võistlust:

Lühirada on MM-i konkurentsitihedaim distants. Selles distsipliinis selgitatakse kõige tehnilisemad orienteerujad ning rajad on sellest tulenevalt planeeritud maksimaalse tehnilise raskusastmega.

Naiste raja linnulennuline pikkus on 4,8 km, tõusu koguneb 195 m. Meestel on vastavad parameetrid 5,9 km ja 235 m. Eeldatav võiduaeg on mõlemas klassis 33 minutit.

Gauja ürgoru nõlvad on kõrged ja järsud ning seal leidub rohkesti pisikesi nõlvasoid, astanguid ja muid väiksemaid pinnavorme. Metsa läbitavus on väga vahelduv, mahalangenud puude tõttu kohati ka väga halb.

Stardis on kaks eestlannat:

Evely Kaasiku (25) - maailma edetabeli 72., senine parim koht MM-il 2017. a 16. koht lühirajal
Laura Joonas (24) - maailma edetabeli 170., senine parim koht MM-il 2017. a 31. koht lühirajal