Maailma orienteerumisparemik siirdub metsa, lühirajal stardib viis eestlast ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Eesti koondis lühirajal. Vasakult Lauri Sild, Evely Kaasiku, Kristo Heinmann, Laura Joonas, Timo Sild
Eesti koondis lühirajal. Vasakult Lauri Sild, Evely Kaasiku, Kristo Heinmann, Laura Joonas, Timo Sild Autor/allikas: Elo Saue

Orienteerumise MM-võistlustel Lätimaal siirdutakse pärast Riias joostud sprindidistantse metsa, Gauja ürgoru nõlvadele Siguldas. Teisipäeval võisteldakse Laurenči spordikeskuses lühirajal.

Lühirada on MM-i konkurentsitihedaim distants. Selles distsipliinis selgitatakse kõige tehnilisemad orienteerujad ning rajad on sellest tulenevalt planeeritud maksimaalse tehnilise raskusastmega. Naiste raja linnulennuline pikkus on 4,8 km, tõusu koguneb 195 m meestel on vastavad parameetrid 5,9 km ja 235 m. Eeldatav võiduaeg on mõlemas klassis 33 minutit. Gauja ürgoru nõlvad on kõrged ja järsud ning seal leidub rohkesti pisikesi nõlvasoid, astanguid ja muid väiksemaid pinnavorme. Metsa läbitavus on väga vahelduv, mahalangenud puude tõttu kohati ka väga halb. Eestlastest on stardis kaks naist ja kolm meest:

Naised:

Evely Kaasiku (25) - maailma edetabeli 72., senine parim koht MM-il 2017. a 16. koht lühirajal

Laura Joonas (24) - maailma edetabeli 170., senine parim koht MM-il 2017. a 31. koht lühirajal

Mehed:

Kristo Heinmann (29) - maailma edetabeli 91., senine parim koht MM-il 2017. a 30. koht tavarajal

Lauri Sild (28) - maailma edetabeli 44., senine parim koht MM-il 2014. a 6. koht lühirajal

Timo Sild (30) - maailma edetabeli 13., senine parim koht MM-il 2016. ja 2017. a 10. koht tavarajal

Pärast esmaspäevast võistluseelset treeningut pannakse õhtul koos koondise treeneritega paika lõplik taktikaline plaan iga võistleja jaoks. Koondise peatreeneri Elo Saue sõnul on ettevalmistused kulgenud plaanipäraselt ning kõik sportlased lähevad rajale eesmärgiga teha oma hetke maksimaalne võimalik sooritus.

Naiste võistluse otseülekanne ETV-s algab kell 13:30 ja meeste oma kell 16. Kommenteerivad Tarmo Tiisler ja Olle Kärner.

Toimetaja: Liisi Rist

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: