Orienteerumise MM-i teatesprindi kulla võitis Rootsi, Eesti 10. ({{commentsTotal}})

{{1533458820000 | amCalendar}}

Lätis jätkuvatel orienteerumise maailmameistrivõistlustel tuli teatesprindi maailmameistriks Rootsi võistkond, mullu 16. koha teeninud eestlased said kirja kümnenda tulemuse.

Teist aastat järjest teatesprindis maailmameistriks tulnud Rootsi võistkonna ajaks kujunes 58.27. Koosseisus Tove Alexandersson, Emil Svensk, Jonas Leandersson ja Karolin Ohlsson võistelnud rootslased edestasid hõbemedali võitnud Šveitsi võistkonda 31 sekundiga. Pronksmedali teeninud Taani kaotas rootslastele 47 sekundiga.

Eesti võistkond koosseisus Annika Rihma, Kenny Kivikas, Kristo Heinmann ja Evely Kaasiku sai tugevas konkurentsis kümnenda koha, kaotades võitjatele kolm minutit ja 58 sekundit.

Hästi alustanud Eesti võistkond kaotas esimese vahetuse järel liidripositsioonil olnud Rootsile 20 sekundiga, hoides sellega kaheksandat kohta. Teist vahetust jooksnud Kenny Kivikas hoidis eestlasi kaheksandal positsioonil, kuid vahe rootslastega suurenes 52 sekundile. Kolmandanda rajale läinud Kristo Heinmann kõrges konkurentsis paraku püsida ei suutnud ning Eesti langes 12. kohale (+2.15). Viimase eestlasena rajale läinud Evely Kaasiku suutis Eesti positsiooni parandada, rebides ette Leedust ning edestades vahepunkti vahele jätnud Hispaaniat.

Eesti lähiriikidest sai Venemaa kuuenda koha (+1.24), Soome kaheksanda koha (+2.12), Leedu 11. koha (+4.29) ja kodupubliku eest võistlev Läti võistkond 17. koha (+6.03).