Albert oma vormist Ironmani eel: loodan, et suudan mõjutada võistluse käiku ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Marko Albert
Marko Albert Autor/allikas: Darryl Carey

Tallinnas toimub eeloleval laupäeval, 4. augustil Ironmani triatlon, kuhu on registreerunud 1300 osalejat enam kui 50 riigist. Teiste seas asub stardijoonele maailmameistrivõistlustelt pronksmedali pälvinud Marko Albert.

"MM-ist on möödas ainult kolm nädalat, mis on kulunud peamiselt taastumisele ja üritamisele selgeks saada, kas mu keha on valmis uueks pingutseks või mitte," rääkis Albert ERR-ile. "Praegu tundub, et on. Milline see vorm või võimalus midagi kehast välja pigistada laupäeval saab olema, seda ma ei oska öelda. Ma ei ole viimase kolme nädala jooksul teinud ühtegi tugevat pingutust ja minu viimastest tugevatest vastupidavustreeningutest on möödas kuus nädalat. Ehk on üsna suur küsimärk, milliseks see laupeävane võistlus minu jaoks kujuneb."

Alberti sõnul on tema Ironmaniks seatud eesmärgid peamiselt tegevuspõhised. "Ma loodan, et minu füüsiline vorm on nii hea, et ma suudan mõjutada võistluse käiku ja kui ma suudan seda mõjutada omale positiivses suunas, siis ma olen rahul," jätkas Albert. "AKoha ega ajalisi eesmärke ma omale seadnud ei ole. Koha eesmärke seetõttu, kuna ma ei suuda kontrollida, kuidas liiguvad minu konkurendid rajal ja kuidas nad on ettevalmistuse teinud ning ajalist seepärast, et keegi ei ole varem selles rajal võistelnud. Teiseks on jätkuvalt mere temperatuur küsimärk. Kõik loodavad, et see on kõrgem kui 15 kraadi ehk siis Ironmani ujumine toimuks täismahus. Garantiid ei saa anda, sest tuulesuunad muutuvad. Põhjustest, miks praegu on erakordne olukord, kus välistemperatuur on väga kõrge, samas mere temperatuur väga madal, on juttu olnud nii ilmasaates kui ka mujal. Kuna üritust ei ole varem Tallinnas toimunud ja rada ei ole enne sõidetud, siis ei oska ma ette ennustada kui kiirelt on see rada läbitav. Eriti ei oska ma ennustada, kuidas mõjuvad kaheksa lähenemist Pika Hermanni jalamile. See saab olema päris ränk. Kuidas keegi sellega toime tuleb, selgub võisltuspäeval."

Mitme suure võistluse vahel taastumist võrdleb Albert tulistel sütel kõndimisega. "Iga päev tuleb teha midagi, samas ei saa seda energiat kulutada katsetamisele. Kogemusega tulnud märkide tõlgendamine on peamine, millele tähelepanu pööran. Suur tähelepanu on ka erinevatele taastumisprotseduuridele. Ma olen 39-aastane ja pole enam sportlastee alguses, kus kõik taastumisprotsessid toimusid hästi kiiresti. Nüüd on paraku nendeks rohkem aega vaja, aga ma olen hankinud kogemusi, mis aitavad nii taastumisperioodil kui ka laupäeval," jätkas Albert, kelle sõnul ei ole vahet, kas võistlus toimub Eestis, Hawaiil või Saksamaal.

"Ma keskendun ikka ühtemoodi selleks stardiks ja üritan endat kõik välja saada. Teisalt olen ma kogu aeg olnud Tallinna elanik ja nendel radadel, kus Ironman toimub, olen ma kogu aeg trenni teinud. Seega ma tunnen ja tean olusid väga hästi. Mis puudutab kaasaelajaid ja ürituse suurust, siis ma loodan, et laupäeval on hea ilm ja inimesed soovivad tulla kaasa elama. Kõik see on suurepärane, aga minu enda keskendumist ei mõjuta kodus startimine mitte kuidagi moodi. See on ikka ja alati maksimaalne," lõpetas Albert.

Ironmani võistlusel tuleb läbida 3,8 km ujudes, sõitma rattaga 180 km ning jooksma 42,2 km.

Toimetaja: Liisi Rist

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: