Ironmani sarja triatlonisündmused jätkuvad nii Otepääl kui ka Tallinnas ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Tanel Padar Ironman võistlusel
Tanel Padar Ironman võistlusel Autor/allikas: Postimees/Scanpix

28. juuni keskpäeval avati registreerimine IRONMAN 70.3 Otepää poolpikale triatlonile, mis eelmisel aastal hinnati osalejate poolt parimaks maailmas ning millel osales sel aastal läbi aegade kõige suurem arv osalejaid Eestist.

IRONMAN sarja esimene poolpikk triatlon Otepääl toimus 2016. aastal ning pärast kolmeaastast perioodi jätkub Otepää triatlon ka uuel aastal ja toimub 15. juunil 2019. Täna avati registreerimine kõigile huvilistele.

IRONMAN 70.3 Otepää poolpika triatloni (70.3 miili tähistab 1,9 km ujumist, 90 km ratast ja 21,1 km jooksu) läbisid 16. juunil 610 individuaalosalejat ja 57 võistkonda ligi 30 riigist. Lisaks põhivõistlusele toimusid Zoot avaveeujumise võistlus, Seve Ehituse heategevusjooks, Pom'bel IRONKIDS lastevõistlused ja Telia 4:18:4 Otepää lühitriatlon. Kogu nädalavahetuse jooksul nautisid ilma ja sportlikke elamusi ligi 1500 inimest ning elasid kaasa tuhanded pealtvaatajad. 

"Mul on väga hea meel, et sellel aastal tuli starti läbi aegade kõige suurem osalejaid Eestist, kes läbisid poolpika triatloni, ning et eelmise aasta osalejad hindasid meid kogu maailmas parimaks triatlonivõistluseks enam kui 100 sündmuse võrdluses," ütles peakorraldaja Ain-Alar Juhanson. "Eesti triatloni areng on olnud viimastel aastatel uskumatult kiire tänu erinevatele hea eeskuju inimestele ja koostööpartneritele, sest juba mitu korda on juhtunud, et mõne võistluse stardikohad müüakse välja."

"Pikemate triatlonidistantside läbimine nõuab järjepidevat valmistumist, mistõttu soovitan kõigil huvilistel võimalikult kiirelt registreeruda, seada endale sportlikud eesmärgid ja see on abiks nii osalejale, triatloniklubidele, treeneritele kui ka erinevate spordisündmuste korraldajatele." 

IRONMAN pakub IRONMAN 70.3 Otepää võistlusel voorude põhist hinnastamist, kus hind sõltub rewgistreerunud osalejate arvust, mitte võistluseni jäänud kuupäevadest. Kui etteantud osalejate arv antud voorus täitub, siis hind tõuseb.

IRONMAN 70.3 Otepää 15. juuni 2019 osalejate vanusegruppide parimad saavad võimaluse osaleda IRONMAN 70.3 distantsi maailmameistrivõistlustel 7.-8. septembril 2019 Nizzas Prantsusmaal. 

Alates käesolevast suvest toimub Eestis kaks IRONMAN sarja triatlonit – 16. juunil toimus IRONMAN 70.3 Otepää poolpikk triatlon ning 4. augustil IRONMAN Tallinn täispikk triatlon, kuhu on registreerunud juba üle 1300 osaleja ligi 50 riigist.

2019. aastal jätkuvad IRONMAN sarja triatlonid Eestis, kui 15. juunil toimub IRONMAN 70.3 Otepää triatlon ning 3. augustil IRONMAN Tallinn täispikk triatlon.

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: