Kirt: kõvade konkurentide seljatamine tekitab ikka hea tunde

Odaviskaja Magnus Kirt on juunis võitnud järjest viis võistlust. Kolmapäeva hilisõhtul oli ta Soomes Orimattilas parim 85 meetri ja 52 sentimeetriga. Seejuures lendas kõigil kuuel katsel Kirdi oda vähemalt üle 81 meetri.

"Eks kõige rohkem jäingi selle stabiilsusega rahule ja tegelikult ka lõppresultaat oli selline rahuldust pakkuv," tõdes Kirt ERR-ile. "Tehniline stabiilsus on olnud ja mingil määral see teeb ka enesetunde enesekindlamaks."

Eesti EM-koondise liidriks tõusnud Kirt on teinud juunis viis võistlust ja kõik need ka silmapaistvate tulemustega võitnud. Kahel korral on ta uuendanud Eesti rekordit, tulnud Balti meistriks ning alistanud nimekad konkurendid.

Kui eile jäi selja taha varasem Euroopa meister ja Londoni OM-hõbe soomlane Antti Ruuskanen, siis kahel korral on ta võitnud võistluse sakslasest olümpiavõitja Thomas Röhleri ees ning saanud jagu ka kolmest maailmameistrist.

"Tekitab ikka hea tunde, kui sa võidad kõvasid konkurente ja näed, et neid on võimalik võita. Kindlasti ei saa mingisuguseid suuri järeldusi teha ja peaks vaatama enda pilti kui teiste pilti, üritada ise leida neid tehnilisi nüansse, milles muutuda veel paremaks ja kuidas endale meetreid juurde võluda."

Kirdi juunikuu viie võistluse keskmine on üle 86 ja poole meetri (86.81) ja ta on kindel, et tippvorm pole veel saavutatud. EM-i kvalifikatsioon on Berliinis 8. augustil ja finaal päev hiljem. Kaared on Kirdi sõnul tänavu pikemad, sest mullu lõi kaardis sassi kevadine seljavigastus.

"See jättis pika pausi tehnikatrennidesse," tõdes Kirt. "See hooaeg olen saanud teha kõik tehnikatrennid ja olen saanud suurema hoo pealt trennides visata, mis teeb võistlusoludes suure hoo pealt viskamise lihtsamaks ja ka hoojooks on see hooaeg kiirem kui eelmine hooaeg. Mu ettevalmistus on olnud üpris tugev ja laiapõhjaline. Ma olen üsna kindel, et see ei ole mu tippvorm."

Nüüd kogub Kirt taas nädala jagu võimu ja teeb järgmise stardi 9. juulil Lucernis Saksa ässade vastu.

Toimetaja: ERR Sport

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: