Siimann ja Nilbe said jetispordi MM-il ajasõidus kolmanda koha ({{commentsTotal}})

Kätriin Nilbe MM-il
Kätriin Nilbe MM-il Autor/allikas: Simon Palfrader

Sardiinias Olbias tehti reedel algust jetispordi MM-iga, kus lisaks MM-sarja klassidele toimub ühe võistluse põhine MM klassidele SKI GP2, GP3 ja Runabout GP2, GP4.

Maailmameistrivõistlustelt tuli osa võtma 149 sportlast kolmekümne neljast riigist. Esindatud on viis kontinenti. Võistluse peakorraldaja H2O Racing direktori Raimondo di San Germano sõnul ületab selle võistluse suurus kõik varasemad.

Eestit on esindamas kokku seitse sportlast – klassis SKI Ladies GP1 osalevad MM-sarjas Kätriin Nilbe ja Jasmiin Üpraus, klassis SKI GP1 võistlevad Markus Lutsokert ja Marten Männi, klassis SKI GP2 osaleb Henry Kiisa ning klassis Runabout GP4 teeb oma MM-i debüüdi Mattias Siimann.

SKI Ladies GP1 klassis saavutas Kätriin Nilbe ajasõidus kolmanda aja, kaotades Lätlannale Krista Uzarele mõne sajandikuga. Jasmiin Üpraus oli kuues. Ajasõidu võitis rootslanna Emma-Nellie Ortendahl.

Teine suur üllataja oli 15-aastane Karksi-Nuia koolipoiss Mattias Siimann, kes püsis meeste konkurentsis pikalt Runabout GP4-ja ajasõidu teisel kohal ning lõpetas ajasõidu kolmandana. Mattias jättis seljataha möödunud hooaja maailmameistrivõistluste esikolmiku. Siimanni sõnul tundis ta ennast rajal hästi, kuigi mingil hetkel oli jett rohkem õhus kui vees.

SKI GP2 klassis oma MM-debüüdi teinud Henry Kiisa saavutas ajasõidus viieteistkümnenda koha, aga ei olnud sellega sugugi rahul. Kiisa sõnul toimub MM hooaja alguses, kui pole vee saanud palju võistelda. Lõuna-Euroopa sportlastel on eelis, kuna osad neist saavad treenida aastaringselt ja mõnel algab hooaeg juba veebruaris.

SKI GP1 klassis läks ajasõitu korraga 31 sportlast, kes ajasid Olbia lahe vee nii laineliseks, et ajasõidust kujunes rohkem õnnemäng. Markus Lutsokerdi sõnul on rada MM-i kohta harjumatult lühike ja kui 31 jetti püüavad seal korraga ajasõitu teha, siis ei olegi seda võimalik teha ilma üksteist segamata. Lutsokert saavutas ajasõidus üheteistkümnenda koha ja Marten Männi oli kaheksateistkümnes.

Päeva kiireimas, Runabout GP1 klassis oli kohale tulnud üle kolmekümne sõitja ja toimusid kvalifikatsioonid. Anton Pankratov sai oma grupi kvalifikatsioonist edasi ning saavutas ajasõidus kolmeteistkümnenda koha.