VIDEO | Kätriin Nilbe tuli jetispordi MM-i I etapil kolmandale kohale ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Simon Palfrader

Itaalias Gallipolis sõideti sellel nädalavahetusel jetispordi MM-sarja I etapp. Reedel toimusid ajasõidud, laupäeval sõideti esimene ja pühapäeval teine sõit.

Gallipoli tervitas maailma parimaid jetisportlasi ilusa ilma, kuid suhteliselt kõrge lainega rajal, mis tegi võistlustingimused raskeks ja lugema hakkasid kogemused.

Eestit oli esindamas viis sportlast – klassis SKI Ladies GP1 sõitsid Kätriin Nilbe ja Jasmiin Üpraus, SKI GP1 klassis Markus Lutsokert ja Marten Männi ning Runabout GP1 klassis esindas Eestit Anton Pankratov.

SKI Ladies GP1 klassis reedestes ajasõitudes sai Nilbe neljanda aja ja oma MM-sarja debüüti teinud Üpraus oli kuues. Ajasõidu võitis mitmekordne maailmameister Emma-Nellie Ortendahl Rootsist. Meestest SKI GP1 klassis tegi parima aja Lutsokert olles üheteistkümnes ja Männil ajasõit ebaõnnestus ning tulemuseks oli kahekümne seitmes aeg. Parima aja saavutas Quinten Bossche Belgiast.

Runabout GP1 klassis vaevasid Pankratovi jetti tehnilised probleemid ja kvalifikatsioonist finaali ta edasi ei saanud. Ski Ladies GP1 esimeses võistlussõidus tuli Nilbe finišisse neljandana ja Üpraus kuuendana, sõidu võit kuulus Ortendahlile. Teise sõidu võitis lätlanna Krista Uzare, Nilbe oli kolmas ja Üpraus kuues. Kahe sõidu kokkuvõttes võitis etapi Uzare, teine oli Ortendahl, kolmas Nilbe ja Üpraus viies.

SKI GP1 klassi esimese sõidu võitis mitmekordne maailmameister Kevin Reiterer Austriast. Eestlastest oli parim Lutsokert, kes lõpetas sõidu seitsmendana, Männi oli kaheksas. Teise sõidu võitis Maurin Prantsusmaalt, kellele läks ka kokkuvõttes etapivõit. Lutsokerti ja Männi kohad olid samad, mis esimeses sõidus ehk seitsmes ja kaheksas. Kokkuvõttes Lutsokerdile etapilt kuuenda koha punktid ja Männile kaheksanda koha punktid.

Runabout GP1 klassi võit läks Yousef Al Abdulrazzaqile Araabia Ühendemiraatidest. Pankratov sellel etapil punkte ei saanud.

MM-i I etapil osales kolmes võistlusklassis kokku 71 sportlast rohkem kui 30 riigist. Järgmisel nädalavahetusel sõidetakse MM-sarja II etapp Sardiinias, kus toimub ka ühe võistluse põhine MM teistele klassidele. Eesti võidusõitjaid on seal osalemas kokku üheksa.

Toimetaja: Liisi Rist

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: