Kaks eestlast heitlevad noorte jetispordi MM-il esikohakonkurentsis ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Mattias Reinaas
Mattias Reinaas Autor/allikas: Erakogu

Reedel alustas koguni 11 eestlast Portugalis Penafielis toimuvaid jetispordi Euroopa ja juuniorite maailmameistrivõistlusi ning mitmed noored on laupäeva õhtuse seisuga esikohakonkurentsis. 

Maailmameistrivõistluste arvestuses nooremas (10-12 aastaste) klassis SKI Junior GP 3.2 lubati üheksaaastane Ander-Hubert Lauri starti erandina. Esimese sõidu Lauri võitis, teises oli teine ja jagab võrdsete punktidega esimest kohta portugallase Manuel Leitega. "Sõidutunnetus oli hea ja õppisin täna palju," ütles Lauri kokkuvõtteks. "Homme pean kindlalt võitma, muidu jään teiseks," läheb ta kindla plaaniga järgmisesse võistluspäeva.

Vanemas juunioride klassis SKI GP3.3 (13-15 aastased) lõppes päev samuti eestlase juhtimisel, kui Mattias Reinaas kogus kahe sõiduvõiduga maksimumpunktid. "Kuna võitsin mõlemad stardid, siis võtsin sõitu rahulikumalt. Siin oleneb väga palju stardist, rada nõuab pingutust ja on väga kiire," ütles Reinaas. Mattias Siimann on samas klassis neljandal kohal. 

Marten Männi osaleb Euroopa meistrivõistlustel kahes klassis, SKI GP3 ja SKI GP1. Neist esimene pole tal enda sõnul fookuses, vaid on pigem sõidumõnu saamiseks ja seal tuli sõitudes kaks kolmandat kohta ning kolmas on Männi ka päeva kokkuvõttes. Enda põhiklassis SKI GP1-s juhtis ta esimest sõitu terve aja, kuid viimasel ringil sattus suure paadi lainesse ja oli sunnitud esikoha käest laskma ning teisena lõpetama. "Teises sõidus tegin vigade paranduse ja võitsin," ütles Männi. "Väga kiire rada, sile vesi järve peal, väga raske on möödasõiduks võimalust leida," iseloomustas ta võistlustingimusi. "Kes stardist hästi minema saab, selle võimalused on kõige paremad. Konkurendid on väga tugevad, homme pean viimases sõidus pingutama, et esikoht kindlustada." Männi juhib pärast esimest päeva võrdsete punktidega (45) prantslase Raphael Maurini ees.

Euroopa meistrivõistluste arvestuses klassis SKI Veteran GP1 on Andres Lauri lätlase Janis Uzarsi järel teisel kohal (31 p), kolmas on Egon Üpraus (samuti 31 p). Runabout GP 4 klassis on Mattias Siimann võrdsete punktidega (33) kolmandal kohal rootslase Samuel Johanssoni järel. Eesti naisi on klassis SKI Ladies GP1 stardis kaks, kellest Jasmiin Üpraus hoiab kolmandat kohta (28 p), Katriin Nilbe on kuuendal kohal (22 p). Runabout GP2 klassis on Erkki Koppel neljandal kohal (23 p). Rubabout GP1 klassis on Anton Pankratov kuues. (23 p) ja Erkki Koppel 11. (0 p). Markus Lutsokert on SKI GP1 klassis kümnendal kohal (13 p). 

Toimetaja: Liisi Rist

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: