Purjetamise Eesti meistrivõistluste sari seilati Saaremaal avatuks ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Aleksander Kuusik, Zoom8 klassi liider
Aleksander Kuusik, Zoom8 klassi liider Autor/allikas: Riina Ramst

Reedel algas Roomassaares purjetamise Eesti meistrivõistluste esimene etapp Saaremaa Merispordi Seltsi regatt, kus paadiklassides Optimist, Zoom8 ja Laser 4.7 ning purjelauaklassides Techno 293, RS:X ja Formula stardib kokku 157 sportlast.

Esimene võistluspäev oli vägagi suvine. Päikesepaisteline taevas oli praktiliselt pilvitu, temperatuur suveilmale igati kohane ning tuultki oli pigem napilt. Sellele vaatamata said kõik klassid peale Formula avapäeval kenasti kolm sõitu kirja.

77 võistlejaga Optimist klassile peeti kvalifikatsioonisõidud, mille tulemuste põhjal stardivad 45 paremat kuldgrupis ning ülejäänud võistlejad purjetavad edasi hõbegrupis. Kvalifikatsiooni järgselt kuulub siin kaksikjuhtimine lõunanaabritele - esimesel kohal on Emils Amsils ja teisel Eduards Mucins. Parim eestlane on kolmandal positsioonil paiknev Angeliina Maria Isabel Õunap. Uus võistluspäev toob lisaks kuldgrupi tihedale konkurentsile kindlasti kaasa kõva rebimise ka hõbegrupis, kuna sealt pääsevad päeva lõpptulemuste alusel kolm tugevamat purjetajat pühapäevasesse kuldgruppi.

Zoom8 klassis võitis kõik avapäeva sõidud ja läks seega ka juhtima Aleksander Kuusik, kannul Karolin Härm ja Aksel Tamm.

Klassis Laser 4.7 asus juhtima lätlane Eduards Plavins. Parima eestlasena on teisel kohal Mattias-Johan Kangur ning kolmanda positsiooni on võtnud Sten-Markus Andresson.

Ingrid Puusta võitis RS:X purjelauaklassis esimesed kaks sõitu, kuid kolmandas tehtud valestart asetab ta hetkel kokkuvõttes teiseks ning klassis juhib Artur Luure. Kolmandal kohal on Rainer Kasekivi. Alla 19 aastaste seas on esimene Raul Mihkel Anton.

Techno 293 purjelaua alla 17-aastaste klassis juhib avapäeva järel Lola Maria Pärna Joonas Vääri ja Daniel Schneideri ees. Alla 15-aastaste klassis on esikohal Romek Roolaht.

Formula purjelaudadele oli tuult liiga napilt ning kirja saadi vaid üks sõit, mille järel on esikohal Tristen Erik Kivi.

Klasside Zoom8, Laser 4.7 ja RS:X võistlusformaat koosneb reedest pühapäeva lõunani merel purjetatavatest fliidisõitudest ja pühapäeval alates kella 14-st sadama lähedal toimuvatest poolfinaalist ja finaalist. Fliidisõitude tulemuste põhjal pääsevad kolm paremat otse finaalsõitu. Poolfinaalis purjetavad fliidisõitude 4. - 10. paat ja selle sõidu võitja pääseb samuti finaali. Finaalsõidus selgitatakse regati esikolmik.

Klassidele Optimist, Techno 293 ja Formula koosneb võistlusformaat reedest pühapäevani peetavatest fliidisõitudest. Optimist klass sealjuures sõidab laupäevast kuld- ja hõbegruppides.

Purjetamise Eesti meistrivõistlused koosnevad kokku üheksast regatist:
1) 25. - 27. mai Saaremaa Merispordi Seltsi regatt (Roomassaare) – klassid Optimist, Zoom8, Laser 4.7, Techno 293, RS:X, Formula, Foil
2) 8. - 10. juuni Pärnu Purjetamisnädal (Pärnu) – klassid Laser Radial, Laser Standard, F18
3) 15. - 17. juuni NeilPryde Baltic Cup Estonia (Tallinn) – klassid Techno 293, RS:X, Formula, Foil
4) 6. - 8. juuli Haven Kakumäe Karikas (Tallinn) – klassid RS Feva, 29er, F18
5) 13. - 15. juuli Tallinn Race (Tallinn) – klassid RS Feva, 29er, 49er
6) 27. - 29. juuli Kalevi Jahtklubi meistrivõistlused (Tallinn) – klassid Optimist, Zoom8, Laser 4.7, Laser Radial, Laser Standard, 49er
7) 24. - 26. august Tallinna Jahtklubi karikavõistlused (Lohusalu) – klassid Optimist, Zoom8, Laser 4.7, Laser Radial, Laser Standard
8) 14. - 16. september Pärnu Sügisregatt (Pärnu) – klassid Optimist, Zoom8, Laser 4.7
9) 21. - 23. september Tallinna Nädala regatt (Tallinn) – klassid Laser Radial, Laser Standard, RS Feva, 29er, 49er, F18, Techno 293, RS:X, Formula, Foil

Toimetaja: Liisi Rist

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: