Ingrid Puusta hakkab OM-piletit jahtima tuttavates vetes ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Vigastusest taastunud Eesti parim purjelaudur Ingrid Puusta alustas hooaega, mis kulmineerub augustis Taanis toimuva MM-iga, kus jagatakse välja juba esimesed Tokyo olümpiapääsmed.

Aasta esimesed poolteist kuud harjutas Ingrid Puusta Lõuna-Aafrika Vabariigis Kaplinnas, treenides Atlandi ookeani möllavates lainetes. Uues kohas ja senisest pikema ettevalmistuse tegi Puusta, et taastuda vigastusest, vabaneda rutiinist ja tõsta motivatsiooni.

"Kindlasti lähen parema meelega vee peale ja treenin rohkem," sõnas Puusta ERR-ile. "Muidugi andis see juurde ka lauakäsitlust tugeva tuulega sõitmiseks."

Kogu märtsi treenis Puusta Mallorca vetes, kus tegi aprilli hakul ka esimese võistluse pärast oktoobrikuiseid õlavaluga sõite Jaapanis.

"Mul oli muidugi ka abaluu vigastus ja seetõttu ma ei saanud ka neli kuud treenides sõita olümpiavarustusega," sõnas Puusta.

Hooaja tähtsaimad sõidud teeb Puusta augusti alguses Taanis, kus jagatakse välja esimesed Tokyo olümpiakohad. MM toimub Aarhusis, linnas, kus Puusta omanda keemia ja biotehnoloogia kraadi.

"Ma tõesti elasin seal viis aastat ja purjetasin sealsamas lahes, kus MM toimub. See on väga keeruline koht, tuuled tulevad alati maa pealt ja ma ei saa öelda, et ennast seal väga kindlalt tunnen." Mis masti tulemuse peab tegema, et kohe OM-pilet ära võtta? "12.-15., siis peaks kvalifitseeruma," arvas Puusta.

Strateegilise mõtlemise parandamiseks osaleb Puusta nüüd koduvetes suure jahiga avamerepurjatemisvõistlustel.

"Mõtlesime treeneriga ja leidsime, et aeglasem purjetamine aitab näha strateegiat. Purjelaual toimub kõik hästi kiiresti, sa pead otsustama mõne sekundi jooksul, aga purjetamises vaatad kaugelt suurt pilti."

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: