Roomassaares autasustati purjetamise Eesti MV avaetapi võitjaid ({{contentCtrl.commentsTotal}})

SRC Zoom8
SRC Zoom8 Autor/allikas: Egon Ligi

Nädalavahetusel sai lõpu Saaremaa Merispordi Seltsi regatt, kus selgusid EJL Purjetamise Eesti Meistrivõistluste esimese etapi parimad kolmes paadi- ja kolmes purjelauaklassis.

RS:X, Zoom8 ja Laser 4.7 klasside sportlased panid võitjad lõplikult paika pühapäeva pärastlõunal peetud finaalides, ülejäänud klassidele nägi võistlusformaat ette vaid fliidisõite.

RS:X klassis, kus oli regatil osalemas vähem kui seitse võistlejat, mis on miinimumarv poolfinaali pidamiseks, toimus ainult finaalsõit, kus startisid fliidisõitude resultaatide alusel kolm parimat purjelaudurit. Finaali tulemusel võitis regati Rainer Kasekivi, teise koha saavutas Ingrid Puusta ja kolmanda lõppresultaadi Artur Luure. Parim juunior oli Raul Mihkel Anton.

Karolin Härm, Aksel Tamm ja Romi Safin fliidisõitudena kolme parimana ning Aleksander Kuusik poolfinaali võitjana olid omavahel vastamisi Zoom8 klassi finaalis. Poolfinaali parim tõestas end ka finaalis ning regati võitjaks on Aleksander Kuusik Karolin Härmi ja Romi Safini ees.

Klassis Laser 4.7 kvalifitseerusid otse finaali lätlased Roberts Stals-Buls ja Eduards Plavins ning eestlane Sten-Markus Andresson. Poolfinaali võitjana lisandus neile konkurentsi pakkuma Mattias-Johan Kangur. Otsustava sõidu ja seega kogu võistluse võitis Roberts Stals-Buls, teiseks tuli Eduards Plavins ja kolmandaks Sten-Markus Andresson. Parim tüdruk oli Liis Annus.

Optimist paadil kuulusid regati poodiumikohad lätlastele: esimene oli Emils Amsils, teine Eduards Mucins ja kolmas Agate Einause. Eestlastest edukaimana sai Tristan Šaraškin 4. koha. Nooremate vanusegrupi parim oli lõunanaaber Rihards Plavins.

Noorte purjelaual Techno 293 kuulub esikoht Daniel Schneiderile. Teise koha saavutas Lola Maria Pärna ning Joonas Väär tuli kolmandaks.

Formula klassis sai vähese tuule oludes peetud võistluse käigus kirja vaid üks sõit, mille põhjal saavutas regati esikoha Tristen Erik Kivi ja teiseks tuli Otto Schneider.

Klasside Zoom8, Laser 4.7 ja RS:X võistlusformaat koosnes reedest pühapäeva lõunani merel purjetatud fliidisõitudest ja pühapäeval sadama lähedal toimunud poolfinaalist ja finaalist. Fliidisõitude tulemuste põhjal pääsesid kolm paremat otse finaalsõitu. Poolfinaalis purjetasid fliidisõitude 4.-10. paat ja selle sõidu võitja pääses samuti finaali. Finaalsõidus selgitati regati esikolmik.

Klassidele Optimist, Techno 293 ja Formula koosnes võistlusformaat reedest pühapäevani peetud fliidisõitudest. Ligi saja osalejaga Optimist klassis jagati võistlejad kahte gruppi. Reedel toimunud kvalifikatsioonisõitude alusel pääsesid 45 paremat võistlejat kuldgruppi ja ülejäänud võistlejad purjetasid edasi hõbegrupis. Reedeste ja laupäevaste sõitude tulemusel pääsesid hõbegrupi kolm paremat võistlejat pühapäevaks kuldgruppi.

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: