Heino Enden finaalseeriast: Tartu ei saa ühtegi ärakukkumist endale lubada

Heino Enden ja Tarmo Tiisler.
Heino Enden ja Tarmo Tiisler. Autor/allikas: ERR

BC Kalev/Cramo ja Tartu Ülikooli korvpallimeeskond alustavad teisipäeval Eesti meistrivõistluste finaalseeriat ning korvpalli eksmaailmameistri Heino Endeni sõnul vajavad tartlased lühikese pingi tõttu enda kogenud mängijatelt maksimaalset pingutust.

Finaalis mängivad kaks meeskonda tunnevad üksteist niivõrd hästi, et tekib küsimus, kas teineteist üldse üllatada suudetakse. Kas ootad seeriast mõnda üllatust?

"Kindlasti ootan. Mõlemad treenerid tunnevad teineteist ja seal edu saavutamiseks tuleb midagi uut välja mõelda ja enda kvaliteeti parandada. Ma arvan, et eelkõige saabki selles seerias määravaks see, kui hästi üks või teine meeskond suudab ennast kate-kattest mänguks ette valmistada."

Saab see olema selline taktikaline mõõduvõtt või minnakse mängule vastu jõu, füüsilise vastupidavuse ja tahtejõuga?

"Ma arvan, et Kalev läheb kindlasti mängima agressiivsemat korvpalli – neil on pink pikem, umbes üheksa suurte mängude kogemustega meest. Tartul on see pink tunduvalt lühem, Kitsing küll tuleb rivvi tagasi, aga Engström on endiselt väljas. Kindlasti hakkab agressiivsus ja tempo selles mängus rolli mängima ja seda Kalevi kasuks."

Kes on need mängijad, kes hakkavad ühelt või teiselt poolt seda põhiraskust kandma?

"Kalev/Cramo puhul on Kairys ilmselt VTB-st nüüd õppetunni saanud, et Briscoet võib olla viimasel minutil enam mängu ei pane – tihti peale jookseb ta seal sõlme ja saab oma vea. Ma usun, et kandva rolli võtavad ikkagi kogenud mängijad – mõlemas meeskonnas neid on. Tartu poolel on muidugi see, et ärakukkumisi ei tohi olla. Ma ei usu, et seal ühte liidrit saab päris olema, sest mõlemad klubid mängivad ikkagi meeskondlikult."

Ei Kairys ega Vene pole kumbki peatreenerina tulnud Eesti meistriks ja tundub, et Kairysel on seda suure korvpalli kogemust ikkagi grammikene rohkem. Kas see on eelis Kalev/Cramole?

"Ma arvan, et ei ole. Priit Vene pole küll olnud pikalt peatreener, aga ta on seda suurt korvpalli on lähedalt Žalgirises nuusutanud väga pikka aega. Tal on olnud nüüd palju aega omi asju paika panna ja ta teab väga hästi, millega neid seeriaid võidetakse ja kui tähtsad on need väiksed nüansid. Oma eksimused, kerged korvid, oma laud ja vabavisked – need on ülitähtsad asjad nendes mängudes."

Kas kuldmedalit võidetakse kaitse pealt?

"Kaitsest hakkab mängu kindlus. Eks see rünnakukindlus tekib kaitsest, aga veelkord ütlen, et Kalevil on neid mehi, kes on terve aasta VTB-d mänginud, neil on enesekindlust rohkem ja ma usun, et finaalseeria lõpuks kasvab ka Kristjan Kanguri roll palju suuremaks."

Tartu tegi Balti liigas väga korraliku hooaja – on see natukenegi samastatav VTB Ühisliigaga?

"Kindlasti oli see Tartule just rahvusvahelise kogemuse pärast tähtis, aga seal on ka kogenud mängijaid, kes on mänginud erinevates liigades ja on mänginud finaalseeriaid. Nende otsustavate tegijate pink on aga oluliselt lühem – neid on praegu kuus Kalevi üheksa vastu. See on hästi oluline selles seerias."

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: