Tagasihoidlikult alustanud Kalev/Cramo võttis lõpuks kindla võidu ({{commentsTotal}})

{{1526574120000 | amCalendar}}

Korvpalli Eesti meistriliiga finaalseeria teises kohtumises alistas BC Kalev/Cramo Kalevi spordihallis Tartu Ülikooli 103:85 ja asus nelja võiduni peetavat seeriat 2:0 juhtima.

Tartu alustas kohtumist 7:0 spurdiga, Kalev/Cramo pääses esimest korda ette 11:9 ja juhtis ka 15:11, kuid pärast 15:15 viigiseisu tegi Tartu jälle väikese vahespurdi, minnes 20:15 juhtima. Tartu oli veel ka 23:18 eduseisus ja Kalev tuli siis punkti kaugusele, kuid veerandaeg lõppes siiski tartlaste 30:24 paremusega, kaks sekundit enne esimese veerandi lõpuvilet tabas kolmepunktiviske Janar Talts.

Teisel veerandajal jõudis Kalev 37:37 viigini ja läks siis 43:37 juhtima. Tartu viigistas seisu ja asus 46:45 ette, kuid kalevlased viskasid viis punkti järjest, minnes 50:46 ette. 50:50 viigiseisult tegi Kalev 8:0 spurdi, võites poolaja 58:50.

Kolmandal veerandajal jõudis küll Tartu kahe punkti kaugusele, aga Kalev/Cramo pani siiski enda paremuse maksma ja viimasele veerandile mindi vastu 83:74 eduseisus.

Neljandal veerandajal vähendas Tartu vahepeal vahe kuuele punktile, kuid siis läks Kalev/Cramo oma teed, võttes lõpuks kindla 103:85 võidu.

Kalevile tõi Bojan Subotic 19 punkti, Sten Sokk lisas 18 ja Branko Mirkovic 16 punkti. Tartu parim oli samuti 19 punkti visanud Kristjan Kitsing.

Avamängus Saku suurhallis mängis Kalev/Cramo maha 23-punktilise eduseisu, kuid võitis lõpuks siiski 98:95.

Seeria siirdub nüüd kaheks mänguks Tartusse, kolmas kohtumine peetakse esmaspäeval.