Sõudekoondis treenib Pärnus nõukogudeaegsetes tingimustes ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Sõudetreener Matti Killing ja tema treenitavad Eesti sõudekoondise liikmed saatsid kirja kultuuriministeeriumile, Eesti olümpiakomiteele ja Pärnu linnavalitsusele, küsides treeningutingimuste kiireks parandamiseks üle 260 000 euro. Sõudebaasi kordategemiseks läheb vaja palju rohkem.

Möödunud aasta oktoobris allkirjastati leping Pärnusse tänapäevase sõudebaasi rajamiseks. See tuleb Pärnu jõe paremkaldale, nii et korda tehakse Räämal asuv Pärnu sõudeklubi baas. Need tööd pole aga veel alanud.

Samal ajal aga on sõudekoondis treeninud aastakümneid kodu teisel pool jõge, Kalevi sõudebaasis. Treener Matti Killing tõdeb, et treenida tuleb sõna otseses mõttes nõukogudeaegsetes tingimustes. Selle sõudebaasi renoveerimist aga plaanis pole.

Viljandist pärit Kaspar Taimsoo on selles baasis treeninud 11 aastat. Kütte ja ventilatsioonita jõusaal pole just meeldiv paik.

"Tead juba, et tuleb pikk, külm, niiske ja vastik kannatamine. See natukene lisab võib-olla iseloomu, aga kas ta ka tulemusele kaasa aitab, seda ei oska öelda. Kui kambakesi jõusaalis trenni teha, kaheksa-üheksa meest sees on, siis higi ikkagi, olgem ausad, voolab mööda seina konkreetselt alla. Ega see päris niisama lihtne ei ole," kirjeldas treenimisolusid sõudja, OM-i pronks Kaspar Taimsoo.

Matti Killing ütleb, et tal on sõudjate ees nende tingimuste pärast piinlik, sest tema pole suutnud raha hankida.

"Mul on väga kahju meestest, kes teevad tegelikult ränkrasket tööd. Natuke annaks väikeste summadega ka nende töötingimusi parandada. Kui sa ikkagi kolm korda nädalas teed 2,5-tunniseid trenne akendeta ruumis, kus ei ole ventilatsiooni, kus võib-olla ka see treeningpind ei ole kõige suurem, siis on minul isklikult lihtsalt piinlik eelkõige meeste ees," ütles Killing.

Kultuuriminister Indrek Saar ütles, et Pärnus tehakse korda just Rääma sõudebaas.

"Riik investeerib koos Pärnu linnaga Pärnus Rääma sõudebaasi, mis on väga kriitilises seisus. Mis puudutab Matti Killingu baasi, siis, kui siin oli paar aastat tagasi väga kriitiline hetk katuse läbivoolamisega, siis me koos linnaga aitasime asja korda teha. Antud probleem on veidi ootamatu ja paraku ei ole mul siiamaani ametlikku kirja. Aga kui saab lähiajal selgust, mis siis see probleem on, siis tuleb edasi arutada," viitas Saar sellele, et probleem on talle tundmatu.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: