Lennusadamas selgusid purjetamise Eesti meistrivõistluste etapi võitjad ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Juuso ja Henri Roihu
Juuso ja Henri Roihu Autor/allikas: Riina Ramst

Tallinna Merepäevadel peetud EJL purjetamise Eesti meistrivõistluste sarja etapp Tallinn Race regatt sai pühapäeval lõpu sarnaselt eelmiste võistluspäevadega vaikse tuule oludes peetud pingeliste finaalsõitudega, mille tulemusel kuuluvad nelja võistlusklassi esikohad Juuso ja Henri Roihule, Angeliina Maria Isabel Õunapile ja Lisbeth Taggule, venelastele Daniil Usachevile ja Vladimir Loginovile ning Siim Siimsonile.

49er klassis olid kvalifikatsiooni järgselt kolm parimat paatkonda Juuso ja Henri Roihu, Kätlin Tammiste ja Anna Maria Sepp ning Tõnis Haavel ja Eerik Luka. Nemad pääsesid otse finaali, poolfinaali võiduga tuli endale otsustavasse sõitu koht lunastada Hardi Antonil ja Lenart Kivistikul. Finaali ja seega kogu regati võitsid vennad Roihud. Teiseks tulid Haavel ja Luka ning kolmanda lõpptulemuse seilasid välja Tammiste ja Sepp, olles ühtlasi parimad väiksema purjestusega 49erFX arvestuses.

Klassis RS Feva olid finaalis vastamisi fliidisõitude kolm parimat tiimi Pert Salundi ja Andreas Sepp, Angeliina Maria Isabel Õunap ja Lisbeth Taggu ning Karolin Härm ja Britta Maipuu ja poolfinaali võitjad Mia Marin Lilienthal ning Susanna Silluta. Otsustavas sõidus ületasid finišiliini esimestena Õunap ja Taggu, kannul nooremate vanusearvestuse parimad Salundi ja Sepp. Regati esikolmiku lõpetasid Härm ja Maipuu.

29er klassi finaalis startisid sinna otse kvalifitseerunud soomlased Edvard Bremer ja Otto Schneider, Kaarel ja Mihkel Paal ning venelased Daniil Usachev ja Vladimir Loginov, samuti poolfinaali kinni pannud Mari-Ann Raud ja Maris Seersant. Finaali võitsid Usachev ja Loginov, Bremer ja Schneider tulid teiseks ning vendadele Paalidele kuulus regati kolmas lõpptulemus.

Klassis Optimist, mis võistles Tallinn Race'il Eesti meistrivõistluste arvestuse väliselt, tuli finaali parimana võitjaks Siim Siimson Hugo Mart Reisneri ja nooremate vanusearvestuse edukaima Karl Sören Tamme ees. Parim tüdruk oli poolfinaalist finaali kvalifitseerunud, kuid seal neljandaks jäänud Emma Mia Kaar.

Võistlusformaat koosnes reedest pühapäeva lõunani toimunud fliidisõitudest ning pühapäeval alates kella 13 kaldalähedasel Lennusadama rajal purjetatud poolfinaalist ja finaalist. Fliidisõitude tulemuste põhjal pääsesid kolm paremat otse finaalsõitu. Poolfinaalis purjetasid fliidisõitude 4.-10. paat ja selle sõidu võitja pääses samuti finaali. Finaalsõidus selgitati regati esikolmik.

Toimetaja: Liisi Rist

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: