Ivar Valdmaa: kokkuvõttes võiks panna tugeva "kolme" või "nelja miinuse" ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

BC Kalev/Cramo presidendi Ivar Valdmaa sõnul on soov edaspidi jätkata nii Ühisliigas kui ka pürgida eurosarja. Seda juhul kui poliitiline olukord ei halvene.

Mis hinde te kokkuvõttes VTB hooaja eest paneksite?

Raske on täpselt hinnet anda. Alustasime hooga. Kõigil on teada, kuidas meil läks. Ma arvan, et tegime publikule ja iseendale väga häid mänge. Pingutasime nagu jaksasime. Ma arvan, et kokkuvõttes võiks panna tugeva "kolme" või "nelja miinuse".

Kui isegi ütlesite, et tegite väga häid ilusaid mänge. Kindlasti need kaotased CSKA-le ja Peterburi Zeniidile olid võib-olla isegi tibakese võidumaitsega kaotused ja kindlasti kõike muud kui häbiväärsed. Aga ikkagi on tõsiasi see, et kuue võidu kõrvale tuli 18 kaotust. Kuidas tunnete, et ilusti mängimine, aga ikkagi pidevalt kaotuste noppimine võtab noortel meestel ka mänguisu ja -motivatsiooni ära?

Kui on ilusad kaotused ja koledad võidud, siis valiks alati koledad võidud. Aga sport on sport. Teades, mis seal liigas on - oleme seal seitse hooaega mänginud - põnev ja esimesed viis on natuke tugevamad ja ülejäänud kaheksa võistkonda täitsa võrdsed. Seal on õnne faktor päris suur. Meil lõpus oli veel ebaõnne, kuna osa mängijaid langes vigastustega välja. Ma ei usu, et ta võttis kellelgi isu ära. Võib-olla tekitas hoopis suuremat isu.

Kas järgmiseks hooajaks on Kalevile koht Ühisliigas garanteeritud ja kui, siis kas on ka soov seal mängida?

Kalev on üks asutajaliikmetest ja meil on koht garanteeritud. Suure tõenäosusega üritame seda liigat mängida ja olla kõrgtasemega pallimängu juures, et näidata parimat mängu, mida on võimalik näidata.

Millest see sõltub?

Eks üldine poliitiline olukord on ka täna teada. Ei ole kõige parem. Ma arvan, et kui poliitiline olukord ei halvene, me ei sega sporti, kultuuri ja poliitikat, siis me jätkame.

Aga kuidas on lood eurosarjaga?

Me see aasta proovisime. Meid pandi sinna, kus peab veel mängima. Meil oli kolm mängu, nädala jooksul kuus ja edasi pääseda suhteliselt keeruline. Üritame järgmine aasta uuesti. Tahaks eurosarja sisse saada.

Eesmärk oli nüüd VTB liigas ikkagi play-off'i jõuda, aga sellest eesmärgist jäi Kalev sel aastal kaugele. Kui palju peaks klubi eelarv olema suurem, et see eesmärk oleks reaalsem?

Ma vaidleks vastu. Me ei jäänud kaugele, sest viimased seitse satsi on kahe võidu vahega. Viimasel on täna viis võitu ja kes saab play-off'i, on äkki seitsme või kaheksa võiduga. Mõne võiduga on väga palju võistkondi ühes puuris. See näitab, et see liiga on ülimalt tasavägine. Ma ei usu, et meil rahast puudu jäi. Meil jäi võib-olla õnnest puudu. Uuele tasemele saamiseks oleks vaja, et klubi eelarve oleks äkki kolm korda suurem. Žalgiris on Euroliigas üks väiksema eelarvega võistkondi ja tema eelarve on minu meelest viis miljonit eurot. Meil on natuke üle miljoni. Summavahe on küll suur ja uus tase on seal. Kolme-nelja miljoni euroga saaks väga hea võistkonna.

Peatreenerist rääkides. Kui palju teie hinnangul lisas Donaldas Kairyse tulek meeskonnale jõudu juurde? Mida tema tulek muutis?

Ma ei oska öelda, palju muutis. Pikka aega oli peatreener Alar Varrak, kes minu hinnangul on väga hea treener, kuid ühel hetkel treener ammendab ennast kohalike mängijate suhtes. Tekivad sõprus- ja muud suhted. Ei saa olla päris objektiivne. Seal tekivad muud segajad vahele. Alar Varrak on täna vist ainuke Eesti treener, kes on treener kuskil teises riigis kõrgliigas. Seda enam, et on Leedus ja näitab, et on hea treener. Võib-olla ühel päeval kohtume uuesti. Mis puutub uude peatreenerisse, siis kindlasti tõi ta oma nägemuse ja võistkond võttis selle vastu. Täna arvan, et oleme õigel teel. Võistkonnas on tahtmist, oskust, et kasvatada mängijaid võitjateks. Kunagi tehti hinnang, miks CSKA võidab kogu aeg Himkit. Siis põhjus oli see, et CSKA-s mängib palju rohkem mängijaid, kes on kunagi tulnud kuskil suureks võitjaks. Võitjaks kasvamine võtab aega.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: