Killing tahab head kahepaati, aga mitte neljase arvelt ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Matti Killing
Matti Killing Autor/allikas: Pärnu PM / Eesti Meedia / Scanpix

Eesti parimad sõudjad kogunevad neil päevil traditsiooniliselt Horvaatias. Lisaks mullu MM-il paarisaerulise neljapaadi koosseisus pronksile tulnud meestele teeb kaasa veel viis sõudjat.

Eelmisel aastal võitsid MM-ilt pronksi Kaspar Taimsoo, Allar Raja, Tõnu Endrekson ja Kaur Kuslap. Laagris on veel ka Andrei Jämsä, Sten-Erik Anderson, Oskar Kuzmin, Jüri-Mikk Udam ja uue lootusena Martin Kivilo.

"Nii varajases hooaja staadiumis need plaanid selged muidugi pole. Kindlasti soovin, et me suudaksime välja panna nii ühe, paarisaerulise kahe- ja neljapaadi. Need kõik variandid vajavad lahendamist," lausus Skradinis viibiv treener Matti Killing sõudeliidu koduleheküljele antud intervjuus.

"Olen eesmärgiks võtnud, et meil võiks olla senisest konkurentsivõimelisem kahene, aga nii, et see neljasele haiget ei teeks. Olen Geir Suursillaga kokku leppinud, et tema näitab end ühesel. Mees on Inglismaal olles saanud mitu kuud vee peal käia ning las ta saab Belgradis sõna. Horvaatiasse Geir ei saabu."

Killing ei täpsustanud, kas mullu medalile tulnud neljapaadi koosseis jääb samaks või mitte. "Selle kohta on Kasparil (Taimsoo – toimetaja) hea ütlus: igal hooajal alustame x-kombinatsioonidega ja püüame lõpetada medalivõimelise pundiga. Nii ütlen ka nüüd. Liigume võistlus – võistluse kaupa."

"Loodan väga, et tagant tuleb tegijaid peale: noor Kivilo ja teised, aga miks mitte vigastusest taastunud Andreigi. Meil on päris hea ja toimekas pink," jätkas Killing. "Loodan, et leiame üle aastate variandid, kus liiguvad kahe- kui neljane. Meie ressursse ei anna suurte sõuderiikidega võrrelda, ent arvan meid igati heas seisus olevat. Ega ma asjata eelmisel aastal MM-ile Udamit kaasa ei võtnud, sest värin on vaja üle elada. Et noor mees tunneks, mis ees võib oodata."

Killing usub, et selgus koosseisude osaks võiks saabuda hooaja kolmandaks MK-etapiks Luzernis, mis peetakse juuli keskel. "Eks me peale kolmandat MK-etappi oleme piisavalt targad," lausus ta.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: