VIDEOD | Urmas Raag sai Varssavi GP-l neljanda koha ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Urmas Raag ja Ibelle van de Grote Haart
Urmas Raag ja Ibelle van de Grote Haart Autor/allikas: Gerlin Kess

Pühapäeval jõudis Varssavis grand prix sõiduga lõpule Kesk-Euroopa põhjaregiooni takistussõiduliiga finaal, mis oli liiga edetabeli eesotsas olevatele sportlastele viimaseks võimaluseks saada pääs aprilli keskpaigas Pariisis toimuvasse maailmakarika finaali. Eesti ratsanikest olid Poolas finaalikohta jahtimas Rein Pill ja Urmas Raag, kellest viimane kindlustas oma koha liiga liidrina ja tagas nii ka osalemise MK-finaalis.

Pühapäevasesse 155 cm grand prix sõitu andis end üles 31 sportlast, kelle seas oli mitmeid väga tugevaid sõitjaid. Liiga finaal koosnes kokku kolmest osavõistlusest, millest esimene peeti neljapäeval, teine reedel ja kolmas pühapäeval. Enne finaali Varssavis juhtis meie liiga edetabelit Raag ja Pill oli teisel positsioonil. Reeglite järgi kogutakse punkte finaalvõistluse kõikidelt osavõistlustelt, kusjuures GP-s saadakse topeltpunktid. Pariisi pääseb meie liigast edetabeli kolm esimest sportlast, seega oli meie ratsanikel vaja teha head sõidud, et kindlustada oma kohad MK-finaalis.

Esimene osavõistlus peeti kõrgusel 145 cm ja siit õnnestus punkte koguda vaid Pillil, kes A Brokiga lõpetas 12. auhinnalisel kohal. Raagile, kes võistles samas sõidus Carlosega, punktilisa ei tulnud. Teises osavõistluses läks meie sportlastel aga palju paremini. 150 cm ümberhüpetega parkuuris tulid mõlemad ratsanikud auhinnalisele kohale ja lisasid oma kontole väärtuslikke punkte. Pill ja A Brok lõpetasid seitsmendal ning Urmas ja Ibelle van de Grote Haart üheksandal auhinnalisel kohal. Peale teist osavõistlust hoidsid sportlased endiselt esimest ja teist kohta. Neil olid tihedalt kannul tšehh Ales Opatrny ja lätlane Kristaps Neretnieks. Kuid kindlasti ei tohtinud alahinnata poolakaid, kes on alati tugevad ja võivad üllatada, seda enam, et GP võetakse kaasa topeltpunktid.

Grand prix sõit tõotas tulla põnev. Kohe esimeste seas startinud Neretnieks hobusel Moon Ray tegi puhta sõidu ja lunastas pääsme ümberhüpetele. Raag ja Pill startisid viimases kümnes, enne neid oli ümberhüpetele pääsu kindlustanud juba üheksa sportlast. Vahetult enne Raagi startinud Opatrny eksis ja oli seega GP arvestuses mängust väljas. Nüüd oli Eesti sportlastele oluline teha hea sõit, et tagada endale korralik punktisumma edetabelis. Raag ja Ibelle tegid ilusa soorituse ja said edasi ümberhüpetele. Pill ja A Brok startisid neist kaks ratsanikku tagapool ja võtsid kahjuks maha kaks latti, mis andis neile lõppkokkuvõttes GP 19. koha ja see ei andnud piisavalt punkte liiga esikolmikusse jõudmiseks.

Ümberhüpetele pääses kokku 11 võistluspaari, kellest lausa seitse olid Poolast. Esimesena startis Neretnieks, kes eksis kahel tõkkel ja lõpetas kümnendal kohal. Esimene puhas sooritus ümberhüpetel tuli alles viiendalt ratsanikult, mis näitas, et rada polnud lihtsate killast. Vahetult enne Raagi startinud Jarosław Skrzyczyński hobusel Chacclana tegi kiire ja puhta soorituse, minnes võistlust juhtima. Tema liidrikohta enam tagantpoolt tulijad ohustada ei suutnud. Eelviimasena startinud Raag ja Ibelle ei eksinud ja said kirja neljanda tulemuse. Sellega kindlustas sportlane oma esikoha liiga arvestuses ja tagas kindla pääsu Pariisi. Tema järel sai liiga arvestuses teise koha Opatrny ja kolmas oli Neretnieks, kel samuti Pariisi pilet taskus.

"Kui ma siia jõudsin, siis jäi Ibelle haigeks ja arvasin, et nüüd on meil Pariisis käidud. Kuid mära näitas täna oma tõelist sisu ja tegi suurepärase soorituse, kuigi polnud oma parimas vormis," ütles Raag peale võistluse lõppu. "Parkuur oli nagu ikka siin – pannakse suurelt üles ja ümberhüpped veel suuremalt, aga see mulle sobib. Püüdsin sõita täpselt nulliga, sest Pill ütles enne sõitu mulle, et kolme esimest ma nagunii ei püüa. Nii plaanisingi sõita puhtalt ja mitte väga üle pingutada. Hobune hüppas väga hästi," ütles sportlane. Enne Pariisi minekut plaanib Raag veel Soomes võistelda ja siis minnakse koos Pilliga Belgiasse treenima ja võistlema, et olla finaaliks heas vormis.

Rein oma võistlusega rahule ei jäänud. "Ise tegin vigu ja sellise sõiduga pole mul MK-finaali asja ka", oli sportlane pettunud. Tema sõnul oli põhiparkuur täiesti sõidetav ja kui tulemus oleks olnud neli kp, oleks veel olnud võimalus finaali pääs lunastada. "Kohe esimese takistuse suutsin maha ajada, siis kihutasin ja tuli üks veel alla. Ootused olid siit võistluselt suuremad, sest nii enda enesetunne kui hobuse vorm olid head. Aga mis teha, seekord läks nii."  Kaasmaalase üle oli tal aga hea meel. "Urmas tegi väga ilusa võistluse – tubli töö!" kiitis Pill.

Sportlased olid Varssavis mõlemad kahe hobusega ja lisaks neile osales CSI3* tasemel ka noor takistussõitja Kaia Loviisa Kink hobusel Adorable Chabalito.

Reedel oli Rein Alfons Ra-ga keskmise ringi 140 cm puhtus-kiirus parkuuris neljandal auhinnalisel kohal. Urmas ja Carlos lõpetasid sama võistluse nelja kp-ga. Laupäeval tegid Raag ja Carlos väga ilusa soorituse 145 cm ümberhüpetega keskmise ringi sõidus, kus tulid kolmandale kohale. Rein ja Alfons Ra lõpetasid sama sõidu nelja kp-ga põhiparkuuris. Kaia Loviisa lõpetas väikese ringi 130 cm kõik sõidud nelja kp-ga.

Toimetaja: Liisi Rist

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: