Eestit esindavad takistussõidu maailmakarika finaalis Raag ja Pill ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Urmas Raag ja Carlos
Urmas Raag ja Carlos Autor/allikas: Külli Tedre-Gavrilov

Nädalapäevad tagasi Varssavis lõppenud takistussõidu Kesk-Euroopa liiga finaalis kindlustas endale Pariisis toimuva MK-finaali pääsu Urmas Raag. Rein Pill, kes Poola võistluse järgselt jäi esimesena finaalipiletist ilma, sai nüüd samuti võimaluse Pariisis Eestit esindada.

Teatavasti jäi Pill Varssavis peetud Kesk-Euroopa liiga finaalis kogutud punktidega liiga edetabelis neljandaks, kogudes võrdse punktisumma lätlase Kristaps Neretnieksiga. Neretnieks lõpetas finaali kõrgemal kohal kui Pill ja asetus seetõttu kolmandale positsioonile, napsates meie sportlase eest viimase pileti finaali.

Nüüd selgus, et edetabelis teiseks jäänud Tšehhi sportlane Ales Opatrny otsustas finaali minekust loobuda ja nii sai Pill ikkagi võimaluse Pariisis Eestit esindada. Nii Pill kui ka Raag on oma finaalis osalemise soovi kinnitanud. Mõlemad ratsanikud osalevad finaalis oma põhihobustega: Pill A Brokiga ja Raag Ibelle van de Grote Haartiga.

Sportlased plaanivad enne Pariisi minekut veel võistelda Soomes 2* võistlusel ja suunduda siis edasi Belgiasse, et teha viimased treeningud.

See et Eestit esindab nii kõrgel tasemel lausa kaks ratsanikku, on meie ratsaspordi ringkonna jaoks suurepärane uudis. Kesk-Euroopa liigas on mitmeid takistussõidus tugevad riike, nagu näiteks Poola ja Leedu, kes hoolimata suurepärasest hobustebaasist jäid finaalikohtadelt ikkagi välja.

Pill ja A Brok jõudsid MK-finaali ka mullu. Siis peeti kõrgetasemeline võistlus USA-s Omahas ja meie paar lõpetas kokkuvõttes 26. kohal. Raagile on see esimene kord Eestit MK-finaalis esindada.

Maailmakarika finaal takistus- ja koolisõidus ( FEI World CupTM Final) toimub 11-15. aprillini Pariisis AccorHotels Arenal.

Toimetaja: Liisi Rist

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: