Võimsa viimase veerandi teinud Eesti alistas kodus Iisraeli ({{commentsTotal}})

Eesti korvpallikoondis
Eesti korvpallikoondis Autor/allikas: Siim Semiskar/ERR SPORT

Eesti korvpallikoondis alistas MM-valiksarja neljandas kohtumises Iisraeli skooriga 78:62 (17:19, 20:14, 19:20, 22:9).

Kui esimesel veerandil võidutsesid külalised numbritega 19:17, siis teises veerandis pani Eesti oma paremuse maksma ja läks mängu 37:33 juhtima. Kolmas veerand möödus üsna tasavägiselt, kui Eesti lubas üheksapunktilise edumaa Iisraelil vaid kolmele vähendada ning viimasele veerandile mindi Eesti napil 56:53 juhtseisul. Neljandas veerandis Iisraeli jõud rauges ja vastastest 13 punkti rohkem visanud Eesti vormistas enda alagrupiturniiri teise võidu.

Eesti resultatiivseim oli 16 punkti visanud Sten Olmre, kelle 12 punkti tulid kolmepunktivisetest. Olmrest ühe punkti vähem viskas Janar Talts, kelle kontole kogunes 15 punkti ja 10 lauapalli. Kapten Kristjan Kangur sai kirja 14 punkti ja kuus lauapalli. Vastaste parim oli 12 punkti visanud Jake Cohen.

Tänase tulemusega on Eesti koondis H-grupis kogunud kuus punkti. Eelnevalt on kirja saadud võit Suurbritannia vastu ning kaotused Iisraelilt ja Kreekalt võõrsil. Alagrupis on Eestil pidada veel kaks kohtumist: 29. juunil mängitakse Suurbritanniga võõrsil ja kolm päeva hiljem Kreekaga kodus. Grupist pääsevad järgmisesse ringi kolm paremat.