Suusaorienteerumise lühiraja Eesti meistrid on Jaama ja Kudre ({{commentsTotal}})

Naiste lühiraja EMV poodium
Naiste lühiraja EMV poodium Autor/allikas: Paul Poopuu

Põlvamaal Kuulmajärvel toimunud EV100 Eesti meistrivõistlustel suusaorienteerumise lühirajal võidutsesid eeldatavad favoriidid, kes suutsid heal tehnilisel rajal oma paremuse realiseerida.

Meeste seas saavutas kindla võidu äsjaste Euroopa meistrivõistluste 14. mees Mattis Jaama (Värska OK Peko), kes läbis 8,31 km ja 19 kontrollpunktiga raja ajaga 39.19 ja edestas järgnevaid üle viie minuti. Hõbemedali võitis kolmekordne rattaorienteerumise maailmameister Tõnis Erm klubist TAOK ajaga 44.56. Pronksi võitis Kevin Hallop Värska OK Pekost 45.02.

Naiste 6,04 km ja 19 kontrollpunktiga rajal läks võit samuti Setumaa klubisse Värska OK Peko. Võitjaks krooniti Euroopa MV lühiraja 16. naine Doris Kudre ajaga 36.00. Järgnesid Evely Kaasiku (OK JOKA) 38.33 ja Jonne Rooma (RSK Jõhvikas) 44.51.

Meesjuunioride 6,04  km ja 19 kontrollpunktiga rajal võitis Andres Rõõm (OK Ilves) ajaga 41.34 ja naisjuunioride 5,13 km ja 16 kontrollpunktiga rajal Epp Paalberg (Rakvere OK) ajaga 33.56.

Noort vanuseklassides tulid Eesti meistriteks M-18 klassis Sander Pritsik (Rakvere OK), N-18 Teele Telgma (SK Saue Tammed), M-16 Ragnar Rooba (Rakvere OK), N-16 Anita Laanejõe (OK Võru), M-14 Timo Kudre (Värska OK Peko) ja N-14 Birgit Rõõm (OK Ilves).