Suusaorienteeruja Jaama teenis noorte EM-il 10. koha ({{commentsTotal}})

Olle Ilmar Jaama
Olle Ilmar Jaama Autor/allikas: Sixten Sild

Bulgaarias Velingradis jätkuvatel suusaorienteerumise noorte Euroopa meistrivõistlustel saavutas Olle Ilmar Jaama lühirajal kümnenda koha, kaotades võitjale 3.18.

"Läksin võistlusele peale hea tundega. Eesmärk oli sõita sama hästi kui eile. Rada meeldis ja sai palju otse lõigata. Andsin endast kõik ja sõiduga jään väga rahule," kommenteeris Jaama oma sõitu.

Teised Eesti koondislased, Ragnar Rooba ja Sander Pritsik, lõpetasid kohe Jaama selja taga 11. ja 12. kohaga.

13 kontrollpunktiga 4.8/6.6 km pikkuse sõidu võitis soomlane Akseli Virtanen ajaga 21.00. Üheksa sekudniga jäi teiseks võitja kaasmaalane Samuli Peltola ja kolmanda koha saavutas venelane Ivan Tokarev (+0.18).

"Öised külmakraadid muutsid lumekihi kandvaks ja seetõttu kasutati võistlusel palju otsesõitmist. See omakorda tegi poolalagedal alal orienteerumise keerukamaks. Vead olid kerged tulema,” ütles koondise treener Raul Kudre.

N-17 klassis jagasid kümne kontrollpunktiga 3.9/4.6 kilomeetri pikkusel võistlusmaal medalid šveitslanna Alina Niggli (18.21), venelanna Zoya Chernykh (+0.29). Mari Linnus sai kirja 20. koha, kaotust võitjale 6.06.

Juunioride MM-i arvestuses said Eesti esinumbrid Epp Paalberg 17. ja Kaarel Vesirind 20. koha.