Suusaorienteerumise sprindi Eesti meistrid on Jaama ja Kudre ({{commentsTotal}})

Eesti MV sprindis, meeste esikolmik
Eesti MV sprindis, meeste esikolmik Autor/allikas: Paul Poopuu

Nädalavahetusel selgusid Värskas tänavuse aasta Eesti meistrid suusaorienteerumise sprindiradadel. Meeste klassis pälvis võidu Mattis Jaama, naiste seas võitis Daisy Kudre.

Meeste eliitklassi 3,85 km ja 15 kontrollpunktiga rajal mahtus esiviisik poolteise minuti sisse. Kolmikvõit läks Värska OK Peko meestele. Magusa võidu saavutas Mattis Jaama, kes lõpetas ajaga 17.19 ja edestas klubikaaslasest Šveitsi koondislast ning tänavuse aasta Euroopa MV sprindi pronksimeest Gion Scnyderit 24 sekundiga. Eesti meistrivõistluste arvestuses kuulus pronksmedal Even Toomasele ajaga 18.10.

Naiste 3,32 km ja 12 kontrollpunktiga rajal suutis vaid võistluse eeldatav favoriit Daisy Kudre otsusatavaid orienteerumisvigu vältida ja saavutas võidu ajaga 17.41. Järgnesid Evely Kaasiku (OK JOKA) ja Kaisa Sander (OK Ilves).

Meesjuunioride 3,34 km ja 13 kontrollpunktiga rajal võitis Oliver Kütt (OK Ilves) ajaga 20.59. Naisjuunioride 2,91 km ja 10 KP-ga rajal saavutas võidu Epp Paalberg (Rakvere OK) ajaga 17.12.

Noorteklassides võidutsesid noormeeste M-18 klassis Sander Pritsik (Rakvere OK), neidude N-18  klassis Teele Telgma (SK Saue Tammed), M-16 klassis Ragnar Rooba (Rakvere OK), N-16 klassis Anita Laanejõe (OK Võru), M-14 Olle Ilmar Jaama (Värska OK Peko) ja N-14 Birgit Rõõm (OK Ilves).

Sprinditeate võidud viisid põhiklassides koju korraldava klubi Värska OK Peko võistkonnad. Meeste 6 x 1,71 - 1,76 km ja 6 x 8 KP-ga rajal oli kindlalt parim Värska OK Peko I võistkond koosseisus Mattis Jaama ja Gion Schnyder, ajaga 52.57. Järgnevatele medalitele toimus tihe heitlus, kus kuue võistkonna seast väljus hõbemedaliga Värska OK Peko II võistkond (Even Toomas, Kevin Hallop) ajaga 57.14 ja pronksmedali võitis Rakvere OK I võistkond (Joonas Oja, Priit Randman) tulemusega 58.13.

Naiste 6 x 1,4 - 1,51 km ja 6 x 6-7 KP-ga rajal võitis samuti Värska OK Peko võistkond (Daisy Kudre, Ingrit Kala) ajaga 55.11. Järgnesid OK JOKA (Evely Kaasiku, Sigrid Ruul) ja OK Ilves (Kaisa Sander, Katrina Ojavee).

Juunioride sprinditeate kullad võitsid Rakvere OK võistkonnad koosseisudega Sander Pritsik ja Ragnar Rooba ning Kaisa Rooba ja Epp Paalberg.

Noorte vanuseklassides olid võidukad noormeestest Värska OK Peko (Olle Ilmar Jaama, Timo Kudre) ja neidudest OK Ilves (Brigitte Panker, Birgit Rõõm).

Head lumeolud ja hästi ettevalmistatud tihe suusaradade võrk nõudis orienteerujailt head orienteerumissooritust ja õiget sõidurütmi.

Uuel nädalal toimuvad Haanjas suusaorienteerumise üliõpilaste maailmameistrivõistlused.