Tartus esitleti andekaid eestlasi koondavat uut rattaklubi ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Tartus Lõunakeskuses esitleti täna uut rattaklubi Cycling Tartu, mis soovib enda ridadesse koondada Eesti andekamad kodumaal treenivad 19-25-aastased maanteeratturid. Pikemas perspektiivis on eesmärgiks osaleda UCI esimese kategooria võidusõitudel.

Cycling Tartu eestvedajate sõnul on noortele suunatud jalgrattaklubi idee idanenud juba neli-viis aastat. Konkreetsemad plaanid said aga paika 2017. aasta sügisel ning täna esitleski Cycling Tartu oma debüüthooaja koosseisu. Peamiselt moodustavad meeskonna ratturid, kes seni sõitnud Eesti klubide eest. Samas aitavad nõu ja jõuga kaasa ka paar Prantsusmaa ja Belgia klubides kogemust saanud meest.

"Meil Eestis oli tunda, et on vaja süsteemi, kus teatud meestele on läbilöögiks vaja sobivat kalendrit, mida Prantsusmaal ka tihtipeale ei pakuta," lausus klubi spordidirektor Rene Mandri ETV-le. "Meie proovime just vastavalt poiste valikule leida sobiva võistluskalendri. Et mehed jõuaks sinna välja, kuhu vaja."

Esisõitja rolli pakutakse uues meeskonnas 21-aastasele sprinterikalduvustega Norman Vahtrale. Esimeses ühises laagris on finišiheitluseks vajaliku koostöö saavutamine olulise tähelepanu all. "Ma tahan ikka seda, et oleks 200 meetrit enne finišijoont väga heal positsioonil. Nii umbes kolmas-neljas," ütles Vahtra. "Seda ma ootangi, et saaksin sobilikel võistlustel hea tulemuse ära realiseerida."

Meeskonna kapteniks on pikalt Prantsusmaal sõitnud, kuid nüüd kodumaale naasnud Oskar Nisu. Isiklike ambitsioonide saavutamise kõrval soovib Nisu pakkuda head tuge meeskonna noorematele liikmetele. "Selle uue Cycling Tartu meeskonna osas näen, et juunioritest välja kasvanud ja U-23 poistele on mingi muu väljund ka peale selle, et minna Prantsusmaale võistlema."

Oma võistlusdebüüdi teeb Cycling Tartu märtsis, Eestis näeb meeskonda esimest korda aprillis toimuval Valgete Teede Rattarallil. Tour of Estonial tänavu veel ei osaleta, kuid see-eest sõidetakse kaasa Balti Keti Velotuur.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: