Euroliiga: Baskonia purustas võimsa kolmanda veerandaja toel Olympiakose ({{commentsTotal}})

Baskonia korvpallimeeskond
Baskonia korvpallimeeskond Autor/allikas: Euroleague.net

Korvpalli Euroliigas naasis võidulainele Hispaania klubi Baskonia (8-9), kes oli koduväljakul Pireuse Olympiakosest (12-5) üle 86:54.

Külalismeeskond Olympiakos võitis avaveerandi 21:16, kuid jäi poolajaks kuuepunktilisse kaotusseisu ning kaotas kolmanda veerandaja koguni 14:36. Baskonia on ühe veerandaja jooksul suutnud enam punkte visata vaid korra klubi ajaloos; Olympiakos on Euroliigas saanud suurema kaotuse samuti vaid korra varem.

Kaunase Žalgiris (11-6) oli põnevas kohtumises 79:77 üle Malagast (7-10), mängu saatuse otsustas Edgaras Ulanovase viskeblokeering viimasel sekundil. Paulius Jankunas tõi võitjatele 14 punkti, üheksa lauapalli ja kolm vaheltlõiget. Korviderohkes mängus alistas Istanbuli Anadolu Efes (5-12) 104:95 Belgradi Crvena Zvezda (7-10), kuuenda järjestikuse võidu võttis Madridi Real (11-6), kes alistas võõrsil Moskva Himki 95:78.