Kalev/Cramo sai jagu Euroliiga seitsmendast meeskonnast ({{commentsTotal}})

{{1515347940000 | amCalendar}}

BC Kalev/Cramo teenis korvpalli Ühisliiga kohtumises üllatusliku võidu, kui alistas kodusaalis Euroliiga meeskonna Moskva oblasti Himki 92:84 (28:24, 29:14, 16:19, 19:27).

Kalev/Cramo juhtis enamiku avaveerandist ja asus edu kasvatama teisel perioodil. Poolajaks oli Eesti klubi edu juba 19 silma (57:38).

Kolmanda veerandi alguses kasvas see korraks koguni 25 punktile (64:39) ja kuigi mängu lõpus tulid külalised lähemale, siis võitis Tallinna klubi siiski 92:84.

Thomas van der Mars oli 15 punktiga võitjate resultatiivseim. Bojan Subotic ja Branko Mirkovic lisasid 14, Janari Jõesaar 13 ja Cedric Simmons 12 silma. Lisaks jagas Mirkovic seitse tulemuslikku söötu.

Himkile ei olnud sedapuhku abi ka Aleksei Švedi tegutsemisest, kelle arvele kanti 30 punkti ja kuus tulemuslikku söötu.

Kalev/Cramo tabas vastasest paremini kahepunktiviskeid (19/32 ehk 59% vs 11/23 ehk 47%) ja võttis lauapalle (40:28).

Tegemist oli Kalev/Cramo jaoks teise võiduga järjest. Kokku on Eesti klubil kolm võitu ja kaheksa kaotust, mis annab 13 võistkonna konkurentsis kümnenda positsiooni. Eelmised kaks mängu võitnud Himki jätkab viie võidu ja nelja kaotusega.

Euroliigas hoiab Himki 16 vooru järel kõrget seitsmendat kohta. Neil on kirjas üheksa võitu ja seitse kaotust.