Rikberg lahkumisotsusest: tuli teha, et jätta võimalus karjääri jätkumiseks ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Eesti võrkpallikoondise libero Rait Rikberg lahkus äsja Belgia klubist Meneni Prefaxis, kuhu ta käesoleva hooaja hakul siirdus. Mänguaega sai eestlane korralikult, ent vanameistri keha ei pidanud pikkadele treeningutele lihtsalt vastu ja sündis otsus lahkuda.

Rait, sa oled kodus tagasi. Sinu Belgia retk sai läbi. Kuidas see otsus sündis ja kas see oli raske?

Kodus olen tagasi. See otsus sündis hästi pika arutluse teel koos treeneriga. Loomulikult oli see raske otsus. Ühest küljest minu enda huvid, teisest küljest võistkond, mis mulle väga meeldis. Nii treener kui kõik mehed olid minu vastu hästi mõnusad ja head. Mulle meeldis nendega tööd teha, aga otsustavaks sai see, et olen 35 ja tervis ei pidanud vastu.

Milles see täpselt väljendus ja millal hakkas tunduma, et kõik asjad ei klapi?

Tegelikult hakkas tervis endast märku andma päris alguses. Meil oli päris pikk koondisesuvi ja sinna jõudes enam-vähem kolmandal-neljandal päeval hakkas üks väike vigastus teist taga ajama. Mõned natuke suuremad vigastused, mis nõudsid süstide ja tablettide abi. Mingil hetkel mõtlesin, et mille nimel? Et jätta endale väikegi võimalus karjääri jätkata, tuli see otsus teha!

Mis nüüd edasi teed?

Kõigepealt puhkan, siis lähen külastan natuke arste ja kindlasti mina tahan, et mu karjäär ei oleks veel läbi. kas mul õnnestub terveks saada ja mõnus võrkpalliisu tagasi, see selgub lähiajal, aga kindlasti ma üritan. Ma ei välista, et kui saan tervise korda ja leian mingisuguse välisklubi... miks mitte pool hooaega veel kuskil väljas mängida.

Millal otsus täpselt sündis?

See sündis poolteist nädalat tagasi. Istusime treeneriga maha ja arutasime. Leidsin, et nii mulle kui ka võistkonnale on õige, kui teeme otsuse praegu, mitte et venitan ja venitan... kolm mängu oli küll hooaja lõpuni jäänud, aga me kahekesi tegime selle otsuse ära. Me kellelegi seda ei öelnud, ainult minu pere teadis sellest. Nüüd eile peale mängu said kõik ülejäänud võistkonnaliikmed ka teada.

Kripeldab ka natuke?

Muidugi kripeldab. Esimene hooaeg välismaal ja jäi poolikuks - ega see hea ei ole. Aga samas on süda rahul. Olen kindel, et sai tehtud õige otsus.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: