Eesti korvpallikoondis avas MM-valiksarjas võiduarve ({{commentsTotal}})

{{1511776620000 | amCalendar}}

Eesti meeste korvpallikoondis kohtus esmaspäeval Tallinnas, Kalevi spordihallis 2019. aasta MM-i kvalifikatsiooniturniiril Suurbritannia koondisega, kes alistati 73:70 (18:24, 26:12, 15:21, 14:13).

Eesti läks kohtumist juhtima 6:3 ja 8:5, kuid peagi olid britid peal 12:8. Eesti viigistas seisu 12:12-le, aga seejärel asusid külalised ette 21:14 ning võitisid avaveerandi 24:18. Esimesel kümnel minutil oli Eesti koondise resultatiivseim mängija Martin Paasoja 8 punktiga.

Teise veerandaja alguses tegid eestlased 6:0 vahespurdi ning viigistasid seisu. Siis saadi ette 34:30, 39:34 ning võideti poolaeg 44:36. Kristjan Kitsing oli selleks ajaks Eestile toonud 11 ja Paasoja 10 punkti. Kitsingu arvel oli ka 4 lauapalli.

Kolmanda veerandaja alguses läks Eesti küll ette 46:36, kuid britid vähendasid seejärel pidevalt vahet ning viimasele puhkepausile mindi eestlaste 59:57 dikteerimisel. Eesti resultatiivseimad olid Kitsing 13 ja Paasoja 12 punktiga, kuid mõlemal mehel oli ka 4 isiklikku viga.

Neljandal veerandajal oli Eesti ees 68:58 ja 73:66, kuid lõpp läks pingeliseks. Eesti sai siiski võidu 73:70. Paasoja viskas 15, Sten-Timmu Sokk ja Kitsing 13 ning Erik Keedus 10 punkti.

Teises H-alagrupi teise vooru kohtumises alistas Kreeka kodus Iisraeli 82:61 (15:18, 22:14, 22:15, 23:14). Kreekal juhib turniiritabelit teäisedu kahe võiduga. Iisrael ja Eesti on alistanud ühe vastase, Suurbritannia on nullil.

Enne mängu:

Avamängus said mõlemad koondised kaotused, kui Eesti jäi võõrsil 68:88 alla Iisraelile ja britid kaotasid samuti võõrsil alles lisaajal 92:95 Kreekale.

Eesti Korvpalliliit teatas pressiteate vahendusel, et kohapeal pakutakse müüa veel viimased 250 piletit. Uksed avatakse kell 18:00 ja kohtumine algab 19:00.

Toimetaja: Siim Semiskar, Ivo Dobkevitsch