Euroopa olümpiafestivali teine päev: pronksmedal ja kaks noorterekordit ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Kertu Kaare
Kertu Kaare

Teisipäev oli Eesti koondisele Euroopa noorte olümpiafestivalil Györis edukas - Gleb Karpenko võitis jalgrattasõidu 10 km eraldistardis pronksmedali, Kertu Kaare uuendas 100 m vabaltujumises kaks korda Eesti noorte rekordit ning Lilian Turban saavutas kaugushüppes kaheksanda koha.

Jalgrattasõit

Gleb Karpenko võitis 10 km eraldistardis pronksmedali ajaga 13.18,32. Erki Laanemäe sai 13. koha ajaga 13.48,48 ning Toomas Vool 38. koha ajaga 14.12,46 Võistlejaid oli stardis 97.

Neidude 10 km eraldistardis sai Eesti koondise parima tulemuse Aidi Gerde Tuisk, kes teenis ajaga 16.05,08 17. koha. Anet Sirvel sai 38. koha ajaga 16.38,40 ning Carol Kuuskman 51. koha ajaga 17.03,87. Neide startis 71, sõidu võitis šveitslanna Ronja Blöchlinger ajaga 15.17,60.

Ujumine

Häid uudiseid tuli ka ujumishallist, kus Kertu Kaare püstitas ühe päeva jooksul kaks Eesti noorte rekordit 100 m vabaltujumises – seda lisaks esmaspäevasele teateujumise sees tehtud rekordile. Uueks Eesti noorterekordiks on Kaare poolt poolfinaalis ujutud 57,94 ja tasuks 12. koht. Enne kui Kaare rekordit olümpiafestivalil kolm korda uuendas, kuulus see 2014. aastast Kertu Ly Alneki nimele: 58,66. Kaare enda isiklik rekord oli varem 58,71.

100 m vabaltujumises võistles ka Laurika Lint, kes sai ajaga 1.01,46 kokkuvõttes 56. koha. 50 m vabaujumises sai Sergei Volkov ajaga 24,59 27. koha ning Mark Sovtsa uue isikliku rekordiga 25,29 40. koha. 4 x 100 m kombineeritud teateujumise meeskond diskvalifitseeriti valestardi pärast.

Kergejõustik

Kergejõustikus olid teisipäeval edukalt võistlustules kaks sportlast. Lilian Turban teenis kaugushüppe finaalis kaheksanda koha tulemusega 5.66. Turbanit ootab järgmiseks ees neljapäeval algav kõrgushüppe kvalifikatsioonivõistlus. Ken-Mark Minkovski hüppas kaugushüppe kvalifikatsioonivõistlusel teisel katsel 7.12 ja täitis sellega kvalifikatsiooninormi lõppvõistlusele, mis ootab teda kolmapäeval.

Aerutamine

K1 500m distantsil pääsesid Vladislav Mihhailov ja Alina Remme esimesest ringist edasi, kuid teisest ringist enam mitte. K2 500m distantsil Mihhailovi ja Aron Faberi ega Alina Remme ja Polina Maria Novaki teekond esimesest ringist edasi ei läinud, samuti ei pääsenud esimesest ringist edasi neljasüst.

Korvpall

Eesti U-16 meeskond kohtus Euroopa absoluutsesse tippu kuuluva Türgiga. Eesti meeskond püsis kauem mängus kui üleeilses kohtumises Leeduga ning ka teise poolaja esitus oli parem kui esimesel, kuid südikast vastupanust hoolimata jäime siiski alla 59:72.