Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

EOK sekkus ERR-i sporditoimetuse töösse: on aeg muutusteks

Marko Kaljuveer
Marko Kaljuveer Autor/allikas: ETV

Eesti Olümpiakomitee (EOK) peasekretär Siim Sukles koostas Eesti Rahvusringhäälingu nõukogule kirja, milles väljendatakse rahulolematust ERR-i sporditoimetuse töö suhtes.

Kui seni on EOK väitnud, et nemad ERR-i sporditoimetuse töösse ei sekku, siis sellest kirjast võib välja lugeda vastupidist. Sellega üritab EOK sekkuda ERR-i programmipoliitikasse ja seda mõjutada. Võib ka eeldada, et EOK asus sellega kaitsma Eesti Rahvusringhäälingu juhatuse esimeest Margus Allikmaad, kelle tagandamiseks koostasid ERR-i töötajad Rahvusringhäälingule kirja, kus avaldati toetust ERR-i juhatuse liikmele Hanno Tombergile ja sporditoimetuse juhile Marko Kaljuveerile.

Allpool avaldame EOK poolt Eesti Rahvusringhäälingu nõukogule saadetud kirja täismahus:

Lugupeetud Eesti Rahvusringhäälingu nõukogu,


Eesti spordi suuremaid alasid juhtivate alaliitudena tuleb ühelt poolt tunda heameelt, et spordi kajastamine on kerkinud oluliseks arutlusteemaks, mis läheb korda väga paljudele. Teisalt on siiralt kahju, et fookus on liikunud valesse kohta – isikutevahelisele konfliktile ning üksikutele spordialadele.

Tegelik olukord on tõsine. Spordiringkondades on pikemat aega süvenenud mure ETV sporditoimetuse juhtimise ja poliitika üle – tele-ekraanilt paistev ei kajasta meie hinnangul Eesti spordi olukorda ega vasta valdkonna mitmekesisusele. Sporti lähedalt tundvate inimestena jääb meile arusaamatuks, millistel alustel otsustatakse ERR-is alade prioriteetsuse ning selle üle, millised alad ja spordiüritused pääsevad pilti, millises mahus, millises järjekorras, millistel tingimustel – ning mis põhjustel just nii. See puudutab nii ülekandeid kui ka uudistesaadet. Lisaks puudub täielikult analüütiline väljund regulaarse spordisaate näol. Eesti sport on palju mitmetahulisem ning alade- ja sündmusterohkem, kui ETV ekraanilt täna paistab.

Avalikõiguslikul meedial on kommertskanalitest erinevad ülesanded ja kohustused. Rahvusringhääling ei saa oma töös lähtuda samadest põhimõtetest, mis erakanalid, ignoreerides vaatajanumbreid taga ajades Eesti spordi mitmekülgsust. Kahjuks näib sageli, et on unustatud ERR-i roll Eesti spordi rahvuslikkuse kujundamisel ja arengu toetamisel. Soovime, et spordi kajastamine Eesti rahvusringhäälingus astuks sammu edasi – nagu areneb sport, peaks arenema ka spordiajakirjandus.

Me ei taha sekkuda ajakirjanike töösse ega programmi koostamisse, kuid palume sporditoimetuselt rohkem avatust, julgust astuda kõrvale aastakümneid sügavalt sissetallatud radadelt ning teha värske uus algus. Spordikajastust rikastaks suurem mitmekülgsus ning rohkem analüütilisust. Eesti sport väärib seda, et ETV seaks välismaiste spordiuudiste asemel esikohale meie oma sportlaste lood ja ekraanile jõuaks rohkem erinevaid alasid, sealhulgas saaksid suuremate kõrval võimaluse ka väiksemad alad. Eesti rahva tervis väärib seda, et pilti saaksid rahvaspordi- ja liikumisüritused. Soovime, et rahvusringhäälingust saaks ülevaate Eesti spordi mitmetahulisusest ja paljususest; et rahvusringhääling räägiks Eesti spordi loo.

On aeg muutusteks. Meie oleme selleks valmis ning avatud koostööle, aitamaks kaasa uuele algusele Eesti spordi kajastamisel Eesti Rahvusringhäälingus.

Toimetaja: ERR Sport

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: