Noor Eesti korvpallur kerkis USA-s osariigi finaalis üleplatsimeheks ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Korvpall
Korvpall Autor/allikas: Siim Semiskar/ERR SPORT

Nädalavahetusel jõudis Eesti U-18 korvpallikoondise kandidaat Marten Maide USA-s, Carmel Christian'i koosseisus NCISAA-2A-s (North Carolina meistrivõistluste finaalturniiril) finaali, kus tuli alla vanduda Village Christian'ile. Maide oli mängu resultatiivseim.

Marten Maide on niisiis teist aastat järjest North Carolina teine (mullu Nortside Christian Academy koosseisus). Kohtumist jälgis kohapeal Maide kunagine treener Marko Parkonen, samuti isa Priit Maide, kirjutab basket.ee.

Vastaste maakonnaleht Fayobserver avaldas vastaste peatreeneri Kurtis Dardeni tsitaate Maide kohta: "Ta oli meil koguaeg tähelepanu all, aga ta ikkagi leidis vabu viskekohti. Poolajal fokuseerisime temale veel rohkem, see teatud määral aitas. Asjad muutusid teisel poolajal."

Maide tabas mängus viis kolmest, kaks kahest, kokku 21 punkti. Carmel Christiani 18 esimesest punktist tõi Maide 10, sealhulgas kaks kolmest.

Reedel toimus NCISAA-2A poolfinaal, vastas Concord First Assembly, mille Carmel Christian võitis 79:73. Maide arvele jäi 14 punkti.

Nädal varem jõudis Carmel Christian Southern Piedmont Conference'i finaali, alistades 90:67 United Faith Christian Academy. Maidelt 18 punkti, sealhulgas neli kaugviset.

Toimetaja: Siim Semiskar