Baskimaa rattaõnnetuses sai kahjustada ka Vingegaardi kops

Kahekordne Tour de France'i võitja Jonas Vingegaard sai neljapäeval Baskimaa velotuuril toimunud karmis kukkumises murtud rangluu ja mitme murtud roide kõrval ka kopsuvigastuse.
Taanlase meeskonna Visma - Lease a Bike teatel diagnoositi Vingegaardil hiljem haiglas kopsumuljumine ja pneumotooraks ehk haigusseisund, mille korral õhk on sattunud kopsukeelmeõõnde.
"Ta on stabiilses seisundis ja öö möödus hästi. Ta jääb haiglasse," kommenteeris meeskond reedel.
Õnnetus juhtus neljandal etapil (Etxarri-Aranatz - Legutio), kus peagrupis toimunud massilises kukkumises said teiste seas kannatada veel teisedki tippratturid Primož Roglic, Remco Evenepoel ja Jay Vine.
Kui Roglic pääses suhteliselt kergelt, siis Evenepoel murdis rang- ja abaluu ning Vine'il tuvastati mõra kaelalülis ja kaks mõra selgroos, kuid neuroloogiliste kahjustusteta.
Baskimaa velotuur toimub laupäevani.
Toimetaja: Siim Boikov