X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Kahevõistluses tuli Eesti meistriks Kristjan Ilves

{{1703954100000 | amCalendar}}
Foto: Flawia Krawczyk

Laupäeval Tehvandi spordikeskuses aset leidnud Eesti meistrivõistlustel kahevõistluses tuli Eesti meistriks Kristjan Ilves.

Meeste arvestuses võttis Eesti meistritiitli enda kanda 95,5-meetrise õhulennuga hakkama saanud Kristjan Ilves. Teiseks jäi Markkus Alter, kolmandana lõpetas Ruubert Teder.

Murdmaarajal pidi Ilves aga paratamatult üksinda sõitma. "Väga hea trenn selleks, et kui hüppemäel õnnestuvad asjad ja pead kuskilt sealt eespoolt startima ja võib-olla ei ole kellegagi koos sõita. Tempo valimine oli kindlasti täna see võtmesõna ja kindlasti hea treening siis MK-sarjaks, ma loodan," sõnas Eesti meister.

Spordiala seisukohast on tähtis, mis toimub Ilvese selja taga. Kuna Ilvesest järgmisse seltskonda kuuluvad Andreas Ilves ja Robert Lee on erinevatel põhjustel pildilt kõrval, eksisteerib Eesti kahevõistluses niiöelda põlvkondadevaheline auk.

Seitsmendat hooaega suusahüpete ja kahevõistluse ala juhina töötav Rauno Loit ütleb, et nägi seda ametisse asudes ette.

Õnneks tuleb alt peale andekaid noori. Silma paistavad 2008. ja 2009. aastal sündinud poisid. Alla 16-aastaste vanuseklassis täna Eesti meistriks tulnud Karel Pastarus hüppas Tehvandil sarnaselt Ilvesega 95 ja pool meetrit - tõsi küll - seitse poomi kõrgemalt, mis on suusahüpetes väga suur vahe.

"Praegu olen saanud tõesti hüppe tippvormi kätte. Ma arvan, et sellega olen väga rahul. See suusavorm tuleb ka aastatega," sõnas Pastarus, kes läheb veel teisena lõpetanud Fred Gustavsoniga Lõuna-Koreas toimuvatele noorte olümpiamängudele. Ralf Rebane pidi U-16 vanuseklassis kolmanda kohaga leppima.

Ilves ütles, et on noorte osas lootusrikas. "Kui poistele natuke hoogu anda, siis hüppavad ilusti. Ja selles mõttes saab uhke nende üle olla, et nad on siin paari aastaga kõva arengu teinud. Väga tänuväärt on see, et me oleme leidnud nendele ka rohkem toetust ja toetajad on näinud, et nendesse tasub panustada," ütles Ilves. "Eks ma üritan ise ka omalt poolt kõik teadmised ja nii palju kui mul mingeid nippe ja trikke on, neile edasi anda."

Meesjuuniorite seas noppis võidu Andero Kapp, hõbemedal läks Richard Viksile.

Toimetaja: Kristjan Kallaste

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: