100 spordihetke | Kalevi korvpalliklubi kuldaeg

Foto: Lembit Peegel/ERR arhiiv

Tänavu 8. detsembril täitub 100 aastat olümpialiikumisest Eestis. Eesti Rahvusringhäälingu sporditoimetus valis sel puhul välja Eesti spordisajandi sada olulisemat spordisündmust ja -lugu. Sarja 48. osa räägib Kalevi korvpalliklubi kuldajast – treener Ilmar Kullam, kahekordne olümpiamedalist Jaak Lipso ja teised Eesti korvpallilegendid.

See on legendaarne generatsioon, kes treener Ilmar Kullami juhendamisel vaimustas korvpallisõpru alates 1960. aastate teisest poolest.

Kahekordne olümpiamedalimees Jaak Lipso mängis suurema osa karjäärist Moskva AKSK ridades, aga oli Tallinnasse naastes jätkuvalt oma.

Aleksei Tammistet armastati tema…suure ego tõttu. Kuulus oli Tamma naeratus, mida vastased kartsid ja eestlased jumaldasid.

Anatoli Krikun – jõudis samuti olümpia- ning EM-i ja MM-i medaliteni, aga eestlastele oli ta ennekõike ikkagi Kalevi Kriks.

Korvpalliaristokraat Priit Tomson kogus medaleid peaaegu igalt suurvõistluselt. Tomsonil oli eriline korvpallitaip, mida on antud vähestele.

Ja noor Jaak Salumets. Ürganne, meeletu tahtmine ja kompromissitus, mis väljendus eredalt esimesel Kalevi ja USA üliõpilaste mängul 1970. aastal.

Kalevi spordihall ähvardas inimestest ja vaimustusest puruneda. See võit oli eriline sündmus, mis kinnistas meie eneseteadvust korvpallirahvana.

Toimetaja: ERR Sport

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: