Kullas ja Talviku tegid Inglismaa MM-etapil ilusad sõidud

Harri Kullas
Harri Kullas Autor/allikas: Eesti Mootorrattaspordi Föderatsioon

Motokrossi maailmameistrivõistluste viimane etapp sõideti sellel nädalavahetusel Matterley Basini krossirajal. Inglismaa meeskondadesse kuuluvad Harri Kullas ja Jörgen-Matthias Talviku said mõlemad võimaluse viimasest MM-etapist osa võtta. Kullas tuli MXGP klassis 12. kohale ja Talviku MX2 klassis 16. kohale.

MXGP klassi avasõidus sai Harri Kullas vaatamata kehvale stardikohale suurepärase stardi. Paari esimese kurvi järel võttis Kullas sisse üheksanda koha ja sõitis seal seni kuni Calvin Vlaanderen (Holland, Yamaha) kukkus. Kullas tõusis kaheksandaks, kuid kiirelt jätkanud Vlaanderen hakkas teda kohe tagant ründama. Peagi saigi Vlaanderen Kullasest mööda, mõne ringi jooksul kaotas eestlane hea sõidurütmi ja kaotas veel mõned kohad. Kullas võitles siiski kõvasti lõpuni ja tuli finišisse korralikul 12. kohal.

Enamuse sõiduajast oli liidrikohal Glenn Coldenhoff (Holland, Yamaha), kuid sõidu lõpus pressis ennast liidriks Tim Gajser (Sloveenia, Honda), kes sõidu ka võitis. Teisena tuli finišisse lõpuks Jeremy Seewer (Šveits, Yamaha) ja kolmandana Coldenhoff.

Teises sõidus tegi Kullas jälle ilusa stardi ja taas pääses ta avaringil esikümnesse. Paari esimese ringiga andis ta aga mõned kohad ära ning võttis sisse 12. koha. Kullas sõitiski pikka aega 12. kohal, kuid siis tuli sisse väike sõiduviga ning oma viimast MM-etappi sõitnud Alessandro Lupino (Itaalia, Beta) sai eestlasest mööda. Kuigi Kullas püüdis itaallase sõidu lõpus uuesti kinni, siis finišisse jõudis ta ikkagi 13. kohal. Sõidu võitis Gajser, teine oli Romain Febvre (Prantsusmaa, Kawasaki) ja kolmas Ruben Fernandez (Hispaania, Honda).

Etapi kokkuvõttes tuli Kullas 17 punktiga 12. kohale. Etapivõidu teenis 50 punktiga Gajser, teine oli 40 punktigs Seewer ja kolmas 38 punktiga Febvre. Hooaja jooksul vaid kahest etapist osa võtnud Kullas teenis 37 punktiga 28. koha. Hardi Roosiorg sai hooaja kokkuvõttes 52 punktiga 25. koha. Maailmameistriks tulnud Prado kogus 921 punkti, teiseks tuli 854 punktiga Febvre ja kolmandaks 759 punktiga Seewer.

MX2 klassi avasõidus tegi Jörgen-Matthias Talviku üsna sarnase stardi laupäevase kvalifikatsioonisõiduga. Esimeselt ringilt tuli ta tagasi 13. kohal ja pool sõidumaast sellel positsioonil ta püsiski. Talvikust möödus sõidu keskel selle hooaja EMX250 klassi Euroopa meister Andrea Bonacorsi (Itaalia, Yamaha) ning itaallase järel neljateistkümnendana Talviku finishisse lõpuks tuligi. Sõidu jooksul eristust teistest kolmik, kes omavahel ka esimesed kolm kohta ära jagas. Sõidu võitis Simon Laengenfelder (Saksamaa, GASGAS), teine oli Thibault Benistant (Prantsusmaa, Yamaha) ja kolmas Jago Geerts (Belgia, Yamaha).

Teises sõidus tegi Talviku taas ilusa stardi ja ta võttis sisse 12. koha. Ühe konkurendi kukkumine tõstis Talviku peagi 11. kohale ja seal püsis ta mitme ringi jooksul. Sõidu edenedes hakkas eestlasele tagant lähenema suur grupp sõitjaid ja mitmed neist suutsid Talvikust ka mööduda. Talviku võitles vapralt lõpuni ning jõudis finišisse taas neljateistkümnendana. Oma MX2 klassi karjäärile tegi ilusa lõpu Geerts, kes suutis kõigist oma peamistest konkurentidest sõidu jooksul mööda sõita ning võttis magusa võidu. Teisena tuli finišisse pikka aega sõitu juhtinud Kay de Wolf (Holland, Husqvarna) ja kolmandana Andrea Adamo (Itaalia, KTM).

Etapi kokkuvõttes sai Talviku 14 punktiga 16. koha. Hooaja jooksul kolmest etapist osa võtnud Talviku teenis klassi üldarvestuses 43 punktiga 25. koha. Viimase etapi võitis 45 punktiga Geerts, teise koha sai 43 punktiga Laengenfelder ning kolmanda koha 38 punktiga Adamo. Meistriks tulnud Adamo kogus kokku 826 punkti, teiseks tuli hooaja kokkuvõttes 759 punktiga Geerts ning kolmandaks 755 punktiga Laengenfelder.

Hooajale paneb lõpu kahe nädala pärast Prantusmaal toimuv rahvustekross.

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: