Konverentsil arutati agressorriikide sportlaste võistlusareenile naasmist

Valgevenest pärit sprinter Kristsina Tsimanovskaja esindab pärast Tokyo olümpiamängudel aset leidnud skandaali Poolat, kuid kannab endaga Valgevene valgepunast lippu
Valgevenest pärit sprinter Kristsina Tsimanovskaja esindab pärast Tokyo olümpiamängudel aset leidnud skandaali Poolat, kuid kannab endaga Valgevene valgepunast lippu Autor/allikas: SCANPIX/Agencja Gazeta via REUTERS

Eelmisel nädalavahetusel Tallinnas toimunud rahvusvahelisel "Athletes for Peace and Freedom" konverentsil arutati agressorriikide osalemist rahvusvahelistel spordivõistlustel. Konverentsi lõppdeklaratsioonis on märgitud, et Venemaa ja Valgevene sportlased võiksid võistlusareenile naasmisel Ukrainale rahalise annetuse teha.

12.-14. mail Tallinnas peetud "Athletes for Peace and Freedom" konverentsil osalesid mitmed Ukraina sportlased ning esindajad Valgevene spordisolidaarsuse föderatsioonist.

Konverentsi lõplikus deklaratsioonis märgiti, et Venemaa ja Valgevene sportlased, kes tahavad taas rahvusvahelistel võistlustel osaleda, võiksid Ukrainale rahalise annetuse teha.

Samuti avaldati konverentsil toetust rahvusvahelise olümpiakomitee (ROK) reeglitele, mis lubavad agressorriikide sportlastel osaleda vaid üksikute sportlastena, kui nad ei ole seotud Vene armee spordiklubidega. Samas märgiti, et sportlastele peab tegema piisavalt põhjaliku taustakontrolli ning spordist ei tohiks saada tööriist, millega saab sõda propageerida.

Viimase punktina deklaratsioonis on märgitud, et osalusreeglitele vastavad Valgevene sportlased võiksid saada õiguse rahvusvahelistel võistlustel valgepunase lipu all võistelda, mis oli riigis kasutusel kuni 1995. aastani, mil Aleksandr Lukašenko võimule tuli. Nüüdseks on lipust saanud režiimivastase opositsiooni sümbol.

Valge-puna-valge lipuga on võistlustel osalenud Valgevene sprinter Kristsina Tsimanovskaja, kes keeldus Tokyo olümpiamängudelt kodumaale naasmisest. Sprinter kritiseeris avalikult Valgevene koondise juhtkonda ning tal kästi olümpiamängudelt enne võistluse lõppu Valgevenesse naasta. Tsimanovskaja esindab nüüd Poolat, kellelt sai pärast Tokyo skandaali humanitaarviisa.

Toimetaja: Kristjan Kallaste

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: