Andekas Eesti noorrattur sai Tartus autolt löögi

{{1672729380000 | amCalendar}}
Madis Mihkels
Madis Mihkels Autor/allikas: Team Ampler - Tartu2024

Tartu külje all Ihastes juhtus 2. jaanuari pärastlõunal liiklusõnnetus, kus kannatajaks oli Eesti profijalgrattur Madis Mihkels. Maantee ääres seisnud Mihkelsile sõitis otsa Škoda, mille rooli keeras vanemaealine meesterahvas. Kiirabi viis jalgratturi EMO-sse õmblema, seitsme sentimeetri pikkune haav vajas meedikute hoolt.

Hinnanguliselt kiirusega 40-50 km/h liikunud masin tabas Mihkelsit küljepeegliga, tekitades alaselga sügava lõikehaava. Mihkelsi sõnul tuli autojuht tema juurde alles siis, kui tahtis kindlustuspaberile allkirja, vahendab Delfi.

"Ta tuleb, ajab mu alla, ütleb, et enda süü, kuna tema vaatab vaid ette, mitte kõrvale ning viskab mulle nina alla kindlustuspaberi, et kirjutaksin sinna nime ja allkirja. Ei mingit süütunnet, ega inimlikkust. Ma olin autojuhi jaoks tühi koht," oli 19-aastane tulevikutäht toimunust häiritud.

Tartu politseijaoskonna menetlustalituse juhi Timo Reinthali sõnul on autojuhi ja ratturi ütlused juhtunu osas vastuolulised. "Politsei selgitas, et Škoda roolis oli vanem härrasmees, kes ei lahkunud kohe sündmuskohalt, vaid oli kohapeal kiirabi saabumiseni. Et autojuhi ja ratturi ütlused juhtunu osas on vastuolulised, alustas politsei avarii üksikasjade selgitamiseks menetlust. Uurimises ilmneb täpsemalt, mis ja kuidas juhtus. Kas, keda ja kuidas juhtunu pärast vastutusele võetakse, selgub samuti siis, kui uurimine on läbi viidud ja süüdlane selge. Kui keegi juhtus õnnetust pealt nägema, palub politsei sellest kindlasti teada anda."

Toimetaja: Maarja Värv

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: