Gruusia kuulitõukajale määrati seitsmeaastane võistluskeeld

Kuulitõuge
Kuulitõuge Autor/allikas: Siim Semiskar/ERR SPORT

Gruusia kuulitõukajale Benik Abrahamjanile määrati seitsmeaastane võistluskeeld, kuna 2020. aasta Tokyo olümpial temalt võetud dopinguproov oli positiivne.

Abrahamjan andis eelmise aasta 31. juulil võistlusvälise uriiniproovi, millest leiti jälgi kahest keelatud steroidist: dehüdroklorometüültestosteroonist ja metandienoonist.

Proov võeti Tokyos ja testiti Jaapanis. Abrahamjan kõrvaldati võistlustelt ajutiselt 3. augustil, kui Tokyo olümpial toimus meeste kuulitõuke kvalifikatsioon.

2016. aasta Rio olümpiamängudel osalenud 37-aastase grusiini võistluskeeldu hakatakse lugema 3. augustist 2021.

Abrahamjani ootab ees kaheksa-aastane võistluskeelu periood, kuna see on juba tema teine ​​dopingurikkumine.

Keeldu vähendati kaheksalt aastalt seitsmele, kuna teda karistati ennetähtaegselt ning nõustuti ka sanktsioonidega.

Mesterelooni ja metandienooni leiti tema proovist, mille Abrahamjan andis 11. augustil 2011 ning siis anti talle kaheaastane võistluskeeld.

Maailma Antidopingu Agentuuril ja Gruusia Antidopingu Agentuuril on õigus AIU otsus edasi kaevata spordiarbitraažikohtusse.

2016. aasta Rios tõukas Abrahamjan kvalifikatsiooniringis kuuli 18,72 meetrit, millega ta finaali ei pääsenud.

Ta on Gruusia rahvusrekordi omanik pärast 2016. aasta mais Almatõs toimunud Kasahstani lahtiseid karikavõistlusi, kus ta tõukas kuuli 20,54 meetrit ja alistas Tariel Bitsadze 1989. aastal püstitatud tulemuse 20,40.

Toimetaja: Janno Joala

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: