Lisaajal saadud raske võit viis Viimsi Eesti-Läti liiga Final Four'i

KK Viimsi mängijad
KK Viimsi mängijad Autor/allikas: KK Viimsi/Sportland/Facebook

KK Viimsi alistas pühapäeval Eesti-Läti korvpalliliiga veerandfinaali teises kohtumises Ventspilsi lisaaja järel 79:77 ning pääses oma debüüthooajal nelja parema sekka.

Tasavägiselt möödunud avaveerandi järel läks külalismeeskond Ventspils 700 Foruse halli kogunenud pealtvaataja ees vaheajale 37:32 eduseisus, aga Viimsi võitis kolmanda perioodi 21:15.

Kolm minutit enne normaalaja lõppu läks Ventspils Larry Thomase vabavisete järel nelja punktiga juhtima, viimase pooleteise minuti jooksul Läti klubi enam punktilisa ei saanud ja nii viisid Ronalds Zakise korv ja Karl-Johan Lipsu vabavisked mängu lisaajale.

Seal nägi Viimsi publik võitluslikku ja agressiivset korvpalli, mängu otsustas Rait-Riivo Laane resultatiivne läbimurre 13 sekundit enne mängu lõppu. Neljapäeval peetud avamängus alistas Viimsi võõrsil Ventspilsi 70:63.

Zakis viskas Viimsi resultatiivseimana 20 punkti ja võttis kaheksa lauapalli, Rain Veidemani arvele jäi 18 silma ja Lips toetas meeskonda 17 punkti ja üheksa lauapalliga. Kodumeeskond tegi 24 pallikaotust.

Debüüthooajal kohe Final Four'i jõudnud Viimsi läheb poolfinaalis vastamisi Pärnu Sadamaga, kes oli kahe mängu kokkuvõttes üle tiitlikaitsjast Kalev/Cramost. Teises vastasseisus selgitavad finaalipääseja Riia VEF ja BK Ogre.