49. jooks ümber Ülemiste järve pakub unikaalse jooksuelamuse

Jooksjad Ülemiste järve kaldal.
Jooksjad Ülemiste järve kaldal. Autor/allikas: Stamina spordiklubi

Maru Järvejooksude sarja lõpetab laupäeval 49. jooks ümber Ülemiste järve.

Peale aastast pausi taas Tallinna Veepuhastusjaama territooriumil startiv ja ümber Ülemiste järve kulgev 13,7 km ring pakub unikaalse jooksuelamuse, sest vaid üks kord aastas lubatakse registreerunud osalejad tallinlaste joogivee reservuaarile Ülemiste järve sanitaartsoonis vahetult ringi peale tegema.

Põhijooksu start antakse kell 12. Samal ajal stardib ka 5,5-kilomeetri pikkune 17. Ülemiste metsajooks, mis samuti osalejaid Ülemiste järve äärde viib. Kell 11 toimuvad stardi- ja finišipiirkonnas Tere lastejooksud.

2021. aastal juba 20. juubelit tähistava Maru Järvejooksude sarjas on kokku kolm eri pikkuse ja emotsioonidega jooksu. Sari algas 10. juulil 40. jooksuga ümber Pühajärve, kus esikoha võitsid Leonid Latsepov ja Pille Hinn. 31. juulil toimus 50. jooks ümber Harku järve ning taaskord olid teistest kiiremad Leonid Latsepov ja Pille Hinn, kes mõlemad on enne sarja viimast, 49. jooksu ümber Ülemiste järve, ka üldarvestuses kindlad liidrid.

Ülemiste jooksul tuleb aga parimatele kohtadele tihe rebimine, sest lisaks Latsepovile ning sarja arvestuses teist ja kolmandat kohta hoidvatele Dmitir Aristovile ja Jaanus Kallastele on end Ülemiste järveringile kirja pannud ka hiljutine 10 000 m Eesti meister Kaur Kivistik ning mitmekordne Järvejooksude sarja etappide võitja Raido Mitt.

Toimetaja: Kristjan Kallaste

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: