Lõiv EM-i kuuendast kohast: see oli mu hooaja parim sõit

Janika Lõiv saavutas Serbias rasketes tingimustes sõidetud maastikuratta olümpiakrossi Euroopa meistrivõistlustel kuuenda koha.

Maastikuratta olümpiakrossi Euroopa meistrivõistlustel Novi Sadis pidid naised pingutama kuni 37-kraadises kuumuses. Tokyo olümpiamängudel 17. koha saanud valitsev Eesti meister Janika Lõiv jäi esimesel tõusul kergesse troppi ja suuremad naised surusid end temast mööda. Nii püsis ta sõidu alguses 20. postitsioonil, kuid hakkas lõpu poole oma rütmi leides konkurentidest aina mööduma.

"Kahjuks oli kiire algus, kus kõigil suurematel tüdrukutel oli jõudu rohkem. Jäin väikesesse ummikusse ja pärast seda pidin hakkama ettepoole liikuma. Kui start välja arvata, jäin üldiselt sõiduga rahule. Kuna rada ei olnud väga tehniline, oli palju möödumisvõimalusi," võttis Lõiv võistluse kokku.

Möödumistega kõvas kuumuses palju energiat kulutanud Lõivul tekkisid lõpus krambid ja ta pidi tempo alla võtma. Euroopa meistriks tuli kindla ülekaaluga taas prantslanna Pauline Ferrand Prevot, kes suurfavoriidinina oli eelnevalt Tokyo mängudel pidanud leppima kümnenda kohaga. Hõbe ja pronks läksid Hollandisse. Lõiv finišeerus võitjast kaks minutit ja 14 sekundit hiljem kuuendana.

"Võib öelda, et see oli minu hooaja parim sõit. Kindlasti olid ka jalad paremad kui olnud eelmistel sõitudel. Kaks viimast ringi olid mul aga suured krambid, mille tõttu ei saanud võidelda neljanda koha eest," lisas Lõiv.

Kuues koht märgib Janika Lõivu karjääri parimat tulemust Euroopa meistrivõistlustel.

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: